Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odszkodowanie za skradziony RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety przyszła pora i na mnie. Wczoraj zaparkowałem samochód pod blokiem o 21:15. Dzisiaj o 6:00 rano wychodzę i stwierdzam rozbitą szybę w przednich drzwiach pasażera oraz wyjęty RNS. Przynajmniej trafiłem na obeznanych złodziei, bo kable wypięte, a nie urwane. Mam AC (Compensa), więc szkoda oczywiście zgłoszona, itd. Pytanie mam odnośnie odszkodowania. Przeszukałem internety i są strasznie skrajne opinie. Niektórzy dostali jakieś śmieszne grosze typu 1200zł, a u niektórych zostały wypłacone grube tysiące. Zastanawiam się co zrobić, bo:

- zakładając, że dostanę śmieszne pieniądze, nie wiem czy lepiej walczyć z TU, czy olać to i wstawić do ASO VW (w Radomiu nie ma ASO Audi, a nie uśmiecha mi się jeździć po Warszawach, czy innych Krakowach) na naprawę bezgotówkową. I tu kolejne pytanie w tym temacie, czyli czy w ogóle ASO VW będzie chciało zająć się taką naprawą? W końcu samochód ma już prawie 11 lat, koszt nowego RNS to pewnie z 10 tys., a więc ze ~30% wartości auta. Ja wiem, że Oni będą te pieniądze ściągać od TU (Compensa), ale czy ktoś się w pewnym momencie nie popuka w głowę i stwierdzi, że nie będą pchali nówki nawigacji do starego samochodu. Czy ASO może w ogóle odmówić naprawy? Gdzieś przeczytałem, że w identycznej sytuacji jakieś ASO odmówiło, bo stwierdziło, że z jakimś tam TU ciężko się współpracuje.

- zakładając, że dostanę kwotę, która pozwoli wstawić nową szybę i pokryje zakup używanego RNS, plus coś tam jeszcze zostanie w kieszeni. Brać? Niestety, chcąc kupić RNS jestem zmuszony do kupienia używki na Allegro i tym samym napędzam ten złodziejski biznes (nie twierdzę, że wszystkie navi na Allegro są kradzione).

Wycenę powinienem otrzymać na dniach. Dodam, że najbardziej skłaniałbym się do opcji naprawy bezgotówkowej w ASO. Przede wszystkim dlatego, że zostawiam auto, podpisuję kwit i tylko czekam na telefon. Z naprawą we własnym zakresie już mam mały problem, bo chciałbym szybę oryginalną, a takich w Radomiu w ogóle nie ma, a na Allegro jest raptem chyba 1 sztuka. Co byście radzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już wiadomo? Bo ciekawi mnie na ile TU wycenia taką szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3r4. Napisałem Ci PW.

a co to za tajemnica?

Sam nie wiem. W pierwszej chwili pomyślałem, że jak podam ile dostałem, to wzrośnie liczba samo kradzieży :). Ale skoro sam moderator się pofatygował, to niech już będzie. Dostałem 5,5 tys. zł. Zaznaczam, że miałem opcję rozliczania serwisową, a nie kosztorysową. Różnica taka, że jakby dali mi jakieś śmieszne 2 tys., to wstawiłbym do ASO i musieliby zabulić za nówkę, więc na oko ze 12-13 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te RNS-E miałeś w standardzie na wyposażeniu po VIN czy "dokładane" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te RNS-E miałeś w standardzie na wyposażeniu po VIN czy "dokładane" ?

RNS był jak najbardziej w standardzie. VIN rozkodowany w ASO VW przed zakupem i jak byk widnieje coś w stylu "RNS color navigation system".

To jeżeli RNS-E 12-13 tys? to ile MMI 3G+? 30K?

Nie mam pojęcia. Mówiąc szczerze nie pytałem w żadnym ASO, ale ojciec kolegi miał identyczną sytuację, tyle że w Touranie. Gwizdnęli mu RNS 510 i ubezpieczyciel chciał mu wypłacić jakieś śmieszne pieniądze. Wkurzył się, wstawił do ASO VW, a kwota faktury opiewała właśnie na jakieś kilkanaście tys. Mała różnica polega na tym, że jego samochód był w momencie kradzieży na pewno sporo młodszy od mojego. W internetach też pojawiały się często takie kwoty. Cały czas się zastanawiam co by było, gdybym rzeczywiście wybrał opcję bezgotówkową? No ale nic. Jestem trochę do przodu z kasą, więc kupię używkę i może dołożę BT, bo fabrycznie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...