Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Faza rozrzadu 19 tdi. BRB


Stanley F1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sympatykow Audi :-)

1- Sprawdzilem spalanie po miescie od tankowania do tankowania,wyszlo mi 8.5l/100km przy spokojnej jezdzie max 2 osoby. Na autostradzie przy 120km/h na tempomacie wyszlo 7.5l/100km w 4 osoby- kazda z nich wazyla do 75kg. Czy to normalne wskazania?prosze o krotka odpowiedz na to pytania.(podpinany pod kompa-wszystko OK, pompowtryski w idealnym stanie, turbo ok- pompuje, bez luzow na osce, Egr + dolot czyszczony, temperatura w pionie, olej nowy Motul specyfic 5W30, żaden hamulec nie blokuje, filtr paliwa wymieniany okolo 8msc temu)

2- jestem przed wymiana rozrzadu, aktualnie faza rozrzadu wynosi 33.5 a fabrycznie jaka ma byc bo na tym mi najbardziej zalerzy a nie moge tego odszukac.

3- zimny silnik odpala od kopa, dogrzany silnik do pionu czasami musi pokrecic okolo 3 sekundy i dopiero zaskakuje.

Pomozecie? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi przy takim silniku po mieście (wliczając obwodnicę trójmiasta 50/50) w dwie osoby ok 80kg spala 7-7,5 l/100. Jak bardziej przycisnę to do 8l dochodzi. Trasa w dwie osoby i auto załadowane po sufit, spokojna jazda 110km/h ok 6l/100. U Ciebie 4 osoby i tempomat więc wydaje się ok, ale może niech ktoś jeszcze się wypowie. Wszystkie dane oczywiście z tankowania na stacji, a nie komputera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko z tankowania.

Prosze o opinie innych urzytkownikow.

Najbardziej mi zalezy na pozostalych tematach w tym poscie.

Pomozcie,bo czas mnie goni.

Dzieki bronek_neo :-)

Rozumiem ze nie ma tutaj osoby co by ogarniala ten temat.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedziemy do polski, 2 dorosle, corka 12 lat, pies, bagaznik zaladowany pod dach , oraz wszystkie mozliwe szczeliny, jadziemy na tempomacie 140. czasami troche wolniej (jak sa jakies ograniczenia na autostradzie), oraz ostatnie 50km (w sumie okolo 1100km) to juz droga pozamiastowa, wyszlo 24 grudnia 5,6L.

mozesz zobaczyc na spritmonitor.de

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/266447.html.

co do miasta, to nie moge duzo powiedziec, mieszkam w mniejszym miescie, bez porownania do np. zabrza, gliwic gdzie kiedys mieszkalem.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...