Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Gdzie znajdę czujnik predkościomierza???


Gość maniutek71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniutek71

Mam problem z prędkościomierzem, najpierw skakał a teraz już padł całkowicie, sprawdzałem w klimatroniku i tam też pokazuje 0. co może być przyczyną i gdzie jej szukać? a teraz jeszcze na fizie nie pokazuje mi zużycia paliwa, proszę o pomoc, Audi a4 98 rok 2,5 Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to nie automat,to czujnik znajdziesz nad lewa półosią przy skrzyni.Mi zasniedzial i tez nie mialem predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie prędkościomierz też skacze od 0 do 5 km/h ale kilometry liczy. A obrotomierz cały czas stoi w miejscu i nawet nie drgnie. co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9346987b875f.png

:decayed:

Problem może być w padniętym silniczku obrotomierza, elektryce lub samym czujniku obrotów.

Tutaj jest czujnik obrotów przy skrzyni manualnej: http://images37.fotosik.pl/250/322d906caa856f05.jpg

Najlepiej podepnij vaga i sprawdź błędy, może czujnik padł i w ecu będzie zapisany błąd - wtedy będziesz na pewno wiedział że to wina czujnika.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zaczął szaleć i w końcu padł ale tylko prędkościomierz i zegary dzienny i ogólny stoją w miejscu co jakiś czas coś doda po przejechaniu 100km dodał 7km. Skrzynia automat. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i sprawdź błędy.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik prędkości na skrzyni biegów jak nie działa prędkość i przebieg. Kody błędów i bloki pomiarowe powiedzą wszystko ;)

Jeśli odległość liczy to podstaw licznik bo pewnie ktoś dostawał się do silniczkow a najlepiej vagiem błędy i self test licznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padnie czujnik prędkości skrzyni wtedy skrzynia pracuje w trybie awaryjnym.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazić to zostawię, na środę jestem umówiony na zmianę skrzyni z automata na manual. Zobaczymy po wymianie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...