Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura silnika jest zbyt mała


Adam Mówiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Audi A4 B5 z silnikiem 1.9 TDI. Mam problem z niedogrzanym silnikiem, otóż po przejechaniu nawet 200 km temperatura silnika, którą można zaobserwować poprzez wskazówkę przy licznikach wskazuje na 65-70 stopni MAX, nie ważne czy ogrzewanie jest na 20 czy 30 stopni i czy włączone czy też nie. Zaś po sprawdzeniu temperatury poprzez klimatronik odczyty są następujące: kanał 49c pokazuje duże 12 i obok małe 5 co w moim rozumowaniu to 12.5, a kanał 51c pokazuje duże 9 i obok małe 0 co według mnie oznacz 90. W sumie to zgłupiałem bo wskazówka pokazuje co innego i klimatronik też. Po przejechaniu 10 km sprawdziłem węże przy chłodnicy, niestety są ciepłe co oznacza, że na pewno termostat jest do wymiany ale dlaczego klimatronik i wskazówka podają różne wartości? Ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak? Od razu zaznaczam, że nie mam możliwości podłączenia pod komputer :/

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego termostat tylko BEHR/MAHLE.

I to naprawi wszystko co opisałem? Wskazówka zacznie wskazywać te 90 stopni? Czy to może też wina czujnika dodatkowo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy jak odpalisz rano samochód to robią ci się po jakimś czasie letnie przewody od chłodnicy jeśli tak to termostat, bo nie zamyka małego obiegu i przepuszcza na duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie droga bo z robocizną i termostatem to niecałe 200 zł (150-170 zł) ale chwilo brak funduszy więc niestety Audica musi poczekać :/ czy coś grozi silnikowi lub innym podzespołom jeśli w miarę prędko nie wymienię termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy skutkiem nie dogrzanego silnika może być brak mocy? W sensie zobserwowałem, że prędkość max. to 140 km/h na zegarze, a 130 pokazuje na klimatroniku. Momentami bujnie się według zegarów do 150 km/h (ciężko mu rozwinąć tą prędkość) ale po wyjeździe na płaskie spada do tych 140 km/h. Po wymianie filtra paliwa zauważyłem, że weszło 150 km/h (według zegarów) bez problemu, czy filtr mógł powodować coś takiego?

Wydziarane za pomocą M4 Aqua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...