Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka usterek w Audi a4


pershing1899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie chce zakładać kilku tematów, więc zakładam jeden, bo mam kilka usterek i pytań, a mianowicie.

1) Cały czas pali się kontrolka AIRBAG, czy to oznacza, że nie mam poduszek, czy to tylko jakiś błąd? Jest możliwość sprawdzenia tego bez podłączania do komputera?

2) Ucieka mi płyn od chłodnicy. Nie widać w jakim miejscu jest wyciek, a jednak zawsze rano widać małą plamę pod silnikiem. Skąd to może lecieć? Ucieka gdzieś 200ml na miesiąc.

3) Kolejną usterką jest to, że ucieka mi litr oleju na ok 2-3 tys kilometrów. Jest możliwe, że silnik tyle bierze? A może to jakaś poważniejsza usterka? Czytałem, że silniki 1.6 dużo biorą oleju. Ale czy aż tyle?

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić sobie taką szklaną kule i powróżyć.

fot-corbis-archiwum-autora-1199_l.jpg

A najlepiej podepnij kompa i sprawdź błędy. Wejdź pod auto i będziesz widział gdzie cieknie, nikt Ci nie powie gdzie leci bez żadnych oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przyczyną świecenia się kontrolki AIRBAG może być uszkodzony przewód modułu odpowiedzialnego za poduszki. Nie jestem pewien ale może on się znajdować pod fotelem kierowcy i podczas jego przesuwania przewód mógł zostać uszkodzony. Mój znajomy tak miał w passacie B5. Odnośnie pozostałych twoich problemów... to tak jak już wspomniał kolega wyżej. Właź pod auto albo jedź do mechanika bo nikt tu nie jest wróżką.

Edytowane przez czarlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cieknie na króciaku przy głowicy? jeśli masz G12 to zostawia on specyficzne ślady, a wycieku szukaj na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie.

Wskaźnik od płynu do chłodnicy szwankuje. Raz pokazuje 90 stopni, raz mniej, a raz wcale. Czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik albo zegar. Masa info jest na forum

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do airbagów to podepnij pod komputer i powinno wyjść..

Co do wycieków to auto na kanał i szukaj

A jeśli chodzi o uciekający płyn chłodniczy i wariujące wskazania jego temperatury to być może to się jakoś ze sobą łączy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...