Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączające się systemy ABS i ESP...i parę innych :/


volt149

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc wszystkich którzy tu zaglądnęli. Mniej więcej od 2 miesięcy mam problem z dwoma systemami- ABS i ESP. Po starcie wszystko jest ok, systemy działają, kontrolki się nie świecą...po przejechaniu ok. 2-3 km kontrolki się zaświecają i systemy się wyłączają...czasem tak już zostaje do zgaszenia auta, a czasem trwa parę sekund, po czym wszystko wraca do normy by po przejechaniu kolejnego kilometra odłączyło się na dobre. Początkowo nie przeszkadzało mi to, bo nie robię dużych przebiegów, jednak w zimie brak ABS i ESP jest uciążliwy...dodatkowo, choć nie wiem czy to ma jakiś związek z moim problemem co jakiś czas (dwa-trzy razy w tygodniu wyłącza się prędkościomierz w trakcie jazdy, albo nie załącza się w ogóle po odpaleniu auta. Jedyny zaufany elektryk troszkę mnie zwodzi z tematem naprawy, bo z tego co mi powiedział może być trochę szukania. Jest jeszcze jedna dziwna rzecz- przy dużych opadach lub odwilży na zegarach mam dyskotekę- świeci się wszystko- hamulce, pomarańczowy sensor oleju po chwili przechodzący w czerwoną kontrolkę oleju (olej był sprawdzany, pompa również). Te ostatnie występują tylko przy dużej wilgotności. Miał ktoś z Was, drodzy forumowicze podobnie? Macie jakieś sugestie co może być przyczyną tych problemów? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby gdzieś zwarcie było. Komputer podpinałeś już? Sprawdzałeś czy czujniki ABS wszystkie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągaj podszybie kolego i pokrywe komputera masz wodę w skrzynce kompa .. obadaj jeszcze odpływy i podłoge czy masz suchą . Ale jak dla mnei to wygląda na wodę w skrzynce kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muskel1 komp był podpinany, nie wykazał błędów

To dziwna sprawa skoro masz choinkę i zero błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami czujnik kąta skrętu w taśmie nie domaga na tyle że nie wywali stałego a podczas jazdy systemy się wyłączają.

Przerabiałem dokładnie to samo jakiś czas temu po wymianie taśmy ustało rozpinanie systemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...