Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CAGA wykres multitronic


Piotr Czarnojan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko wszedzie na kreskach jest bonus a umnie jakos mało czy to wina multirtonica?? Dzieki za odp

http://www.directupload.net/file/d/4240/tpuuj6li_pdf.htm

http://www.directupload.net/file/d/4240/rxl4kfoo_pdf.htm

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii brakuje Ci ~13 koni, albo hamowania ściemnia albo masz coś z autem (tnie po EGT, Turbo). Mod, podbicie fabryki i nędzny przyrost 17 koni.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam nie gra do końca.

Ciśnienie wsteczne sprawdzone przed modem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam nie gra do końca.

Ciśnienie wsteczne sprawdzone przed modem ?

koles nic nie sprawdzał wjechał na hamownie pojezdził wgrał program i tyle a mowił ze takie straty sa na multi bo te skrzynie tak maja i takie 2-gie pytanie czy nieumiejetnosc kolesia co robił pomiar tez ma znaczenie?? bo program robił compsport

W serii brakuje Ci ~13 koni, albo hamowania ściemnia albo masz coś z autem (tnie po EGT, Turbo). Mod, podbicie fabryki i nędzny przyrost 17 koni.

jak wysyłał bloki pomiarowe itp do CS to mowili ze wszystko jest ok i 0 błedow po podłaczeniu kompa

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów żadnych nie będzie, co najwyżej przy problemach natury wtrysku za bogata mieszanka ze sondy, lub inne powiązane z turbo, ale te wystąpiłby i na serii.

Na multitronicu nie ma żadnych strat z jakiej racji ? Producent nie mógłby podawać parametrów zawyżonych dotyczą one kompletnego auta nie silnika (który ma dużo lepszą wydajność). Mógł tu jedynie pojawić się błąd pomiarowy i straty wynikające z hamowni, ale nie sądzę by MAHA leciała w kulki. Ale Mulitronica nie łatwo wyhamować to swoją drogą.... który bieg ?

Mierzyłeś auto pod obciążeniem w warunkach drogowych ? Co podsyłałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żukczyn czy jak to tam szło ? raczej masz zwalony pomiar, nie jesteś pierwszy i na pewno nie ostatni. Dla świętego spokoju możesz podjechać do Tune-up na weryfikacje.


a mowił ze takie straty sa na multi bo te skrzynie tak maja

a Ciebie nie ruszył fakt że auto nie trzyma fabryki ? Producent oszukiwał na ekologii, nie na mocy silnika.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów żadnych nie będzie, co najwyżej przy problemach natury wtrysku za bogata mieszanka ze sondy, lub inne powiązane z turbo, ale

te wystąpiłby i na serii.

Na multitronicu nie ma żadnych strat z jakiej racji ? Producent nie mógłby podawać parametrów zawyżonych dotyczą one kompletnego auta nie silnika (który ma dużo lepszą wydajność). Mógł tu jedynie pojawić się błąd pomiarowy i straty wynikające z hamowni, ale nie sądzę by MAHA leciała w kulki. Ale Mulitronica nie łatwo wyhamować to swoją drogą.... który bieg ?

Mierzyłeś auto pod obciążeniem w warunkach drogowych ? Co podsyłałeś ?

hamowal go na 5 pare razy i dla sprawdzenia tez na 6 ale wykresy byly podobne ja w tej kwestji jestem zielony i nie dawalo mi to jakos spokoju ze w seri wyszlo tak malo nie w dogowych nie bylo mierzone tylko maha

Żukczyn czy jak to tam szło ? raczej masz zwalony pomiar, nie jesteś pierwszy i na pewno nie ostatni. Dla świętego spokoju możesz podjechać do Tune-up na weryfikacje.

a mowił ze takie straty sa na multi bo te skrzynie tak maja

a Ciebie nie ruszył fakt że auto nie trzyma fabryki ? Producent oszukiwał na ekologii, nie na mocy silnika.

Żukczyn czy jak to tam szło ? raczej masz zwalony pomiar, nie jesteś pierwszy i na pewno nie ostatni. Dla świętego spokoju możesz podjechać do Tune-up na weryfikacje.

a mowił ze takie straty sa na multi bo te skrzynie tak maja

a Ciebie nie ruszył fakt że auto nie trzyma fabryki ? Producent oszukiwał na ekologii, nie na mocy silnika.
no bede musial podjechac do roberta by sprawdzil co i jak ale jak ja nie mam o tym pojecia a koles ci wmawia ze tak jesr to co mam zrobic ale spokoju mi to nie dawalo wiec postanowilem tu napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak rozwiaze sie twoj problem. Sam mysle o chip'ie w multitronicu. Z tego co widze to nei takie latwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy tego ale jak narazie w pl bese dopiero 17.02 wiec bede po tym terminie sprawdzal auto co tam poszlo nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zamiast 140 (czy 143) koni ma zaledwie 130 i prawie 100nm mniej i wierzysz w kit o skrzyni ? producent sprzedał na tej skrzyni auto z silnikiem o konkretnej mocy, której Ty nie masz. Tu nie trzeba się na niczym znać... nie obraź się ale jesteś tzw klient idealny (nie zna się, nie wie, nie wymaga, nie pomyśli).


Sam mysle o chip'ie w multitronicu. Z tego co widze to nei takie latwe

problem jest tylko z hamowaniem.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin tu nie ma co sie obrazac i nie mam zamiaru myslamem powoedzial to powiedzial pojecia o tym nie mam wiec napisalem post na forum a nie mialem czasu jechac gdzie indziej teraz bede w pl dopiero 17.02wiec umowie zie z Robertem w Tune-up i zobaczymy co u niego wyjdzie pzdr

Witam dzisiaj robiłem 2 gi pomiar i po sprawdzeniu auta nic nie wykryto turbo dobrze daje itp i nikt nie wie o co chodzi a tu dzisiejszy pomiar ktos cos podpowie?? auto dalej po niby sofcie

mcq0ir.jpg

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

log poproszę, może coś się wywróży:

egt

boost turbo

szyna cr

dawka plaiwa

z DPF'em zakładam że wszystko ok.

z deka inna charka Ci wyszła... w końcu te hamowanie są takie super...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

log poproszę, może coś się wywróży:

egt

boost turbo

szyna cr

dawka plaiwa

z DPF'em zakładam że wszystko ok.

z deka inna charka Ci wyszła... w końcu te hamowanie są takie super...

nie mam vaga pod reka wiec musze smigac po warsztatach by cokolwiek zrobic jak cos jade w czwartek na wgranie serii i bede szukał dalej co wyjdzie wiec w tedy bede miał jakies fotki i dpf jest i ma sie si:P

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź ze sobą pena i nich Ci zrobiła komplet logów (na modzie)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Address 01: Engine Labels: 03L-906-022-CAG.clb
Control Module Part Number: 03L 906 022 MK HW: 03L 906 022 B
Component and/or Version: R4 2,0L EDC H13 8441
Software Coding: 0104002C02172118
Work Shop Code: WSC 02145 785 00200
ASAM Dataset: EV_ECM20TDI03L906022MK A01009 (AU48)
VCID: 7AFB1463FD2A82CEDA7-802F
5 Faults Found:

4695 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [032] - -
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Mileage: 1048574 km
Date: 2048.00.00
Time: 00:00:00

4698 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [032] - -
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Mileage: 1048574 km
Date: 2048.00.00
Time: 00:00:00

4699 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [032] - -
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Mileage: 1048574 km
Date: 2048.00.00
Time: 00:00:00

5132 - Valve for Fuel Metering (N290)
P0090 00 [032] - Open Circuit
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 3
Mileage: 174338 km
Date: 2000.00.00
Time: 00:00:00

5177 - Fuel Pressure Regulator Valve (N276)
P2294 00 [096] - Open Circuit
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 174338 km
Date: 2016.03.01
Time: 12:40:18


wyszło cos takiego tylko ze tu juz jest seria wgrana

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś odcięcie paliwa w samochodzie ? Przeloguj dawkę i szynę CR

BTW: sprawdź akumulator (klemy śruby, etc)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam auto wrociło od mechanika i juz nie ma zadnych błedów i wszystkie parametry sa wzorcowe i nie ma sie do czego doczepic wiec juz sam nie wiem co robic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile razy można pisać to samo ? potem się taki jeden z drugim dziwi że na forach nikt nie pisze nikt nie pomaga..

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile razy można pisać to samo ? potem się taki jeden z drugim dziwi że na forach nikt nie pisze nikt nie pomaga..

Marcinie ja nie napisałem ze nie pomagasz robie to co piszesz przynajmniej sie staram nie mam zadnego vcds-a itp by to robic samemu.Jezeli masz takie mozliwosci to spoko daj namiary podjade nie ma problemu ja jestem zadko w kraju wiec teraz wysłałem zone do VAG bauer service jak znasz Roberta to Krystiana tez powinienes znac wrocilismy do serii i szukał wszystkiego i nic nie znalazł mowi ze wszystko jest wrecz katalogowe i sam rozkłada rece wiec sadze ze robie wszystko co napisałes

Edytowane przez Piotr Czarnojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz przynajmniej sie staram nie mam zadnego vcds-a itp by to robic samemu.

ale ma go połowa 3City, byłeś w kilku warsztatach z żadnego nie zabrałeś logów, nie zrobiłeś nawet zdjęcia.

Jezeli masz takie mozliwosci to spoko daj namiary podjade nie ma problemu ja jestem zadko w kraju

pisałem Ci już na PW że możesz kupić flachę i podjechać.

VAG bauer service ani Krystiania nie kojarzę, połowa warsztatów nie potrafi wykonać logów w starych chrupkach a Ty na dodatek masz multi, dlatego zaproponowałem osobę którą się zna i temat ogrania od podszewki czyli Roberta, nie pracownika, barta, siostrę tylko jego konkretnie.

Sugerowałem inny typ hamowani, może auto było po prostu źle dociążone, przy multi to naprawdę nie takie proste, u mnie to nawet z manualem mieli problem..

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...