Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie


gacor

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię stary temat. Wkurzało mnie strasznie dziwne zachowanie wskażnika temperatury opisane powyżej przeze mnie i kolegę Gacor. dziś kupiłem zegary i przełożyłem wskaźnik i wszystko działa tak jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a co powiecie na takie zachowanie zrobiłem 80 km, na zewnątrz tem. -4 st C, a na wsakźniku temperatury silnika jak przyciskam to trzymał 90 a jak jadę spokojnie spada gdzieś na 80 st C , dodam ,że do tej pory trzymał cały czas tem. 90 st. C. co może być przyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a co powiecie na takie zachowanie zrobiłem 80 km, na zewnątrz tem. -4 st C, a na wsakźniku temperatury silnika jak przyciskam to trzymał 90 a jak jadę spokojnie spada gdzieś na 80 st C , dodam ,że do tej pory trzymał cały czas tem. 90 st. C. co może być przyczną?

termostat może być najbardziej prawdopodobną przyczyną. Chociaż AVB strasznie mało tego ciepła generuje i faktycznie przy niskich temperaturach nie zawsze daje radę utrzymać to 90 stopni. Przy delikatnej jeździe naprawdę różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zauwazyłem 2 razy podczas jazdy wskazówka temp opadła całkowicie po czym po kilkunastu sekundach wskoczyła spowrotem na 90, a co do grzania przy -5 to tez przy delikatnej jezdzie dochodzi do 80 stopni, jak depne jest 90 ale tym sie nie przejmuje w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć test elementów wykonawczych. Wszystkie wskazówki powinny stanąć w pionie. Tez tak miałem. Nowa tablica z woltomierzem i temperaturą oleju wyszła mnie tyle ile naprawa starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też panowie czeka wymiana tego zegara od temperatury silnika.Pytanie czy można gdzieś dostać sam ten zegar czy trzeba całe zegary kupić oraz czy może próbował ktos to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...