Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.8T quattro różnica wysokości zawieszenia przód/tył


Michallres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w mojej A4 B5 1.8T quattro, że przód stoi bardzo nisko w porównaniu do tyłu.

Czym to może być spowodowane ? Wymiana sprężyn z przodu coś da ? Jeśli tak to na jakie ? Czy lepiej zmienić cały komplet ? Jeśli tak to na jakie ?

Na zdjęciach nie widać tego zbyt dobrze, ale jest to strasznie odczuwalne nawet podczas jazdy (jak bym jechał z górki bo karoseria jest pod kątem) Postaram się jeszcze zrobi lepsze zdjęcia, bo na tych słabo widać.

aPVpu43.jpg

VcGuLcv.jpg


Jeszcze jedno zdjęcie:

tsXzeip.jpg

Ktoś coś doradzi ?

Edytowane przez Michallres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj gaz i paliwo do pełna i problem zniknie :grin: ... Sorry, sam wyjdę za drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zawieszenie we wlepce koła zapasowego? 1BA czy 1 BE?

Sprawdź. Może ktoś zmienił tylko na jednej osi.


Jak chcesz zmienić całe to 1 BE - niżej i sztywniej, 1 BA wyżej i bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wlepce mam 1BA (bez ustalonej klasy wagowej OJZ/OYZ)

Nie wiem jak sprawdzić jakie mam. Wiem że jakoś po kropkach na sprężynach, podać je tutaj ? Ktoś będzie je w stanie rozszyfrować ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz kolory kropek . Sprawdź wszystkie cztery sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu nie mam żadnych kropek i widać że były zmieniane amorki - taka naklejka na nich była:

6dSo56u.jpg

oGsiRPx.jpg

YS2LKib.jpg

Z tyłu są dwie kropki białe i jedna różowa na obydwóch sprężynach - co to oznacza ?

Wystarczy że kupię sprężyny na przód o takim oznaczeniu jak na tyle i się wyrówna? (od zwykłej a4 będą pasować czy muszę być od quattro ?) Czy muszę zmieniać całe amortyzatory z przodu ?


Nikt nic nie pomoże ?

Edytowane przez Michallres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki lubią wyblaknąć i tym samym zmieniać kolory...

Mam identyczne oznaczenie kropkowe jak tutaj: http://allegro.pl/audi-a4-b5-quattro-sprezyny-sprezyna-tyl-1ba-sedan-i6013908763.html

Ktoś coś doradzi co mam zrobić ?

Szukać całych amorów na przód wraz z sprężynami o takich samych kropkach jak na tyle ? Czy może wystarczy same sprężyny z przodu zmienić z takimi samymi kropkami jak na tyle ? Jeśli nie to co innego mogę zrobić ?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę.

Nikt nic nie wie ? :/

Chciałbym to jak najszybciej ogarnąć...

Problem rozwiązany, napiszę co i jak dla potomnych - bo mi niestety nikt nie pomógł i pozostało jedynie szukania zawieszenia że albo będzie dobrze albo nie, ale udało się kupić dobre za pierwszym razem ;)

Jak wyżej na zdjęciach widać miałem amortyzatory KYB, okazało się że sprężyny też były KYB (z tego co się orientuję to uniwersalne zamienniki). Zakupiłem kompletne amory ze zwykłej A4 1.8T 1BA o oznaczeniu Biały/brązowy/brązowy i po przełożeniu kompletnych amortyzatorów Nareszcie jest równo :D Dla przypomnienia z tyłu miałem oznaczenie kropkowe biały/biały/różowy.

Mam nadzieję ze się komuś przyda, bo ja wiele bym dał za tą informację jeszcze z tydzień temu ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...