Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,6] Brak oleju


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem wczoraj w trasie poznań - toruń. przejechałem bez problemu!!dziś wsiadam w auto jade do sklepu wracam i czuje dziwny zapach. zaglądam pod maske wyciągam bagnet a on suchy:(przed trasą do poznania był stan oleju!!silnik nie stuka,żadnych dzwięków, nie pali sie też kontrolka od oleju!!co jest. Wyciek pojawił się z prawej strony silnika na wys. filtra oleju!!co to może być za przyczyna!!jake koszty!!??jestem załamany proszę o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem wczoraj w trasie poznań - toruń. przejechałem bez problemu!!dziś wsiadam w auto jade do sklepu wracam i czuje dziwny zapach. zaglądam pod maske wyciągam bagnet a on suchy:(przed trasą do poznania był stan oleju!!silnik nie stuka,żadnych dzwięków, nie pali sie też kontrolka od oleju!!co jest. Wyciek pojawił się z prawej strony silnika na wys. filtra oleju!!co to może być za przyczyna!!jake koszty!!??jestem załamany proszę o pomoc!!!!

nie przesadzaj nie załamuj się to jeszcze nie tragedia :bicz: będzie okey

dzisiaj mi wywaliło olej właśnie z nasady filtra oleju i prawie cały Castrol został na parkingu :frown: (prawie cały tzn z litr może półtora) :biggrin: kontrolka przy takim ubytku się jeszcze nie zapali a bagnet może być już przysłowiowo suchy :rolleyes:

piszę przysłowiowo bo smarowanie jeszcze będzie na krótką metę oczywiście i ciśnienie też :twisted:

nie wiem jak u ciebie ale u mnie trzeba było zrzucić kolektor dolotowy żęby się tam dostać (od dołu nie dało rady) :evil:

już wiem że do wymiany mam dwie uszczelki kosz części będę wiedział jutro ale myślę że nie więcej niż z 30zł po rabatach do tego u mnie dochodzi 4-ry nowe opaski zaciskowe od rur kolektora :wink: nawet się zastanawiam czy przy okazji nie wypolerować kolektora :a4fan:

mogło ci też wyrzucić olej przez uszczelkę filtra kosz to nowy filtr i brakujący olej czyli też nie tak wielki :wink:

no i jeszcze jedna możliwość to wyrzucenie oleju czujnikiem ciśnienia oleju bo też w tamtym rejonie się znajduje a jeśli przy tym się uszkodził a napewno jeśli wyciek nastąpił tą drogą to z tego powodu mogła nie zaświecić kontrolka koszt też niewielki chyba że olej do sucha wyjeździłeś ale myślę że nie (czójnik 12zł) :wink:

co do tego zapachu to się nie martw po prostu w czasie jazdy gdy wystąpił wyciek olej pociekł po (gorącym) układzie wydechowym i się trochę przypalił :twisted:

śmierdzi to przeokrutnie i nawet większe dymienie z tyłu auta może się pojawić :cool:

także spoko nie panikuj zaciąg auto do warsztatu i spokojnie mechanik niech obejrzy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podtrzymanie na duchu!!auto już u mechanika, ale narazie nic nie wiem na temat przyczyny!! :rolleyes:

jak je kupiłem i byłem na przeglądzie to gościu mówił że olej delikatnie sączy przez czujnik ciśnienia!!ale czy możliwe żeby w ciągu 300km wyciekło go aż tyle?? :bicz::bicz::bicz::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podtrzymanie na duchu!!auto już u mechanika, ale narazie nic nie wiem na temat przyczyny!! :rolleyes:

jak je kupiłem i byłem na przeglądzie to gościu mówił że olej delikatnie sączy przez czujnik ciśnienia!!ale czy możliwe żeby w ciągu 300km wyciekło go aż tyle?? :bicz::bicz::bicz::a4fan:

Tak. Te czujniki często pękają, przez taką odległość może cały olej wywalić, jeśli jest na obrotach silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czujnikiem ci nie pomoge ale moge cie pocieszyć ze niedawno byłem w serwisie zmieniałem filtry i olej podjechała vectra c i zalali ją syntetykiem

odpalili i po 15sekundach nowy drogi firmowy filter wystrzelił jak z armaty a za nim wyciekł olej vectra zaczeła szarpać i zdechła

kolesiowi szczena opadła za chwile podjechała audi 80 na suchym bagnecie koles mowi ze tydzien tak jezdzi i silnik troszke głosniej chodzi cieknie mu gdzies nawet nie wie gdzie ale sie nie łamie dolewa sobie co jakis czas a po 4 latach teraz zmienia filter moze przestanie ciec mowi

powiada auto nie do zajechania kólka to kółka wiec dont worry

masz audi

to tak szybko nie siądzie pozdrawiam

savik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czujnikiem ci nie pomoge ale moge cie pocieszyć ze niedawno byłem w serwisie zmieniałem filtry i olej podjechała vectra c i zalali ją syntetykiem

odpalili i po 15sekundach nowy drogi firmowy filter wystrzelił jak z armaty a za nim wyciekł olej vectra zaczeła szarpać i zdechła

kolesiowi szczena opadła za chwile podjechała audi 80 na suchym bagnecie koles mowi ze tydzien tak jezdzi i silnik troszke głosniej chodzi cieknie mu gdzies nawet nie wie gdzie ale sie nie łamie dolewa sobie co jakis czas a po 4 latach teraz zmienia filter moze przestanie ciec mowi

powiada auto nie do zajechania kólka to kółka wiec dont worry

masz audi

to tak szybko nie siądzie pozdrawiam

savik

No ale bez oleju to starajmy sie nie jeździć; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na zdjęciu zaznaczyłem mniej więcej miejsce wycieku!!czy tam jest czujnik??

Obrazek

zdjecie nie bangla :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś na zdjęciu to kruciec przewodu chłodzenia.

Jeżeli cieknie gdzieś w tych okolicach to poszedł Ci raczej oring - masz screena.Koszt - było gdzieś na forum, chyba 3 zł. U mnie też tam się nieco sączy :confused: ale nie chce mi się za to zabrać - może jak będe zmieniał olej to się pobawie.

Link do tematu:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam jeszcze raz fotke proszę zerknijcie i doradzcie!!

Obrazek

URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dddb595961254911]Obrazek[/url]

Odbiegajac od tematu,jaki silnik jest na zdjeciu bo widze tu chlodniczke oleju a w moim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajac od tematu,jaki silnik jest na zdjeciu bo widze tu chlodniczke oleju a w moim nie ma.

to jest taka sama nasada filtra oleju jak u mnie w 1.8 ADR i gdzieś tam właśnie był wyciek :lol: w moim przypadku oring z uszami wewnątrz i uszczelka przy łączeniu z blokiem ale to już omawialiśmy :twisted:

a jeśli chodzi o chłodniczkę oleju to wygląda prawie tak samo jak

chłodniczka np. klimy tylko jest trochę mniejsza i zazwyczaj umieszcza się ją w dolnej partii zderzaka :wink: a tak przynajmniej jest w mocnych oplach lub mocnych fordach :frown: myślę że w audi podobnie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajac od tematu,jaki silnik jest na zdjeciu bo widze tu chlodniczke oleju a w moim nie ma.

to jest taka sama nasada filtra oleju jak u mnie w 1.8 ADR i gdzieś tam właśnie był wyciek :lol: w moim przypadku oring z uszami wewnątrz i uszczelka przy łączeniu z blokiem ale to już omawialiśmy :twisted:

a jeśli chodzi o chłodniczkę oleju to wygląda prawie tak samo jak

chłodniczka np. klimy tylko jest trochę mniejsza i zazwyczaj umieszcza się ją w dolnej partii zderzaka :wink: a tak przynajmniej jest w mocnych oplach lub mocnych fordach :frown: myślę że w audi podobnie jest :wink:

A na zdjeciu widac silnik 1.6 z chlodniczka oleju(taki aluminiowy pojemniczek nad filtrem oleju),a w moim z 95 roku nie ma nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swój pocisk od mechanika!!!!

Przyczyna: czujnik ciśnienia oleju:) koszt- groszowe sprawy:) na szczęście

Ale lepszy numer!!- szumiało coś mi strasznie w lewym kole przednim myśle łożysko , co się okazło tydzień temu kupiłem opony zimowe i felgi stal. no i partacze zmianiali koła i założyli szpilki od alu felg mimo że były dokręcone koło miało luz!!!wyobraźcie sobie co sobie jaki huk w czasie jazdy!!!!dzięki za porady !!!!!

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniał ktos juz uszczelke na wale (simmering)jaki to koszt? wiem ze uszczelka jest tania ,ale skrzynie trzeba zwalac.jeden oszołamiasty mechanior powiedział mi,ze nie opłaca sie tego wymieniac ,bo jak wymienie to za pare miechów i tak bedzie cieknąć,głupek powiedział zebym lepiej sprzedał samochód. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...