Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio JVC, Sony itd? co wybrać?


Marcin Gugu33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam radia które dobrze pociagnie 4 głośniki, a w przyszłości wzmak i tube z wyższej półki.
Radio ma posiadac USB, fukcje takie jak:
- przyspieszającego wyszukiwania żądanego utworu,
- pokazywanie nazw utworów z radia,
- doobre funkcje pod wzmak i tube,

- bluetooth też moze poisadać
Myslę ze te funkcje pozwolą na dłuższą przygode z radiem, czy to bedzie JVC, Sony, Pioneer, Clarion czy jaki kolwiek byle nie chińczyk, aby też nie z kosmosu cena.
Podajcie jakies Modele! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pioniera mvh-x370bt i teraz wiem ze bose moze nawet przyjemnie zagrac,d*py nie urywa ale jest ok ,na ori tak nie gralo. ,do tego dobrze pasuje do wnetrza b6 ,to i u ciebie bedzie pasowalo,cena 330 w neonecie,ma bt ,usb ,aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/radio-sony-mex-n5100bt-usb-mp3-bluetooth-aux-8gb-i5283840809.htmlja mam coś takiego, tylko ten jest nowszy model, różniący się jedynie delikatnie wyglądem, ale funkcje mam takie same. Mam już radyjko dwa lata, jestem zadowolony. Ma bardzo dużo ciekawych funkcji, sterowanie w radiu subwooferem, bt, mikrofon, multikolor, pilot. Kilka dni trzeba spędzić żeby ogarnąć te wszystkie funkcje, ale później obsługa jest już banalna.

Jedynym minusem jak do tej pory jest słabszy odbiór radia fm, ale mi to nie przeszkadza bo praktycznie nie słucham :)

Także ogólnie radio godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Pioneer`a MVH-180UB i z czystym sercem mogę polecic... Dlaczego? Dużo opcji konfigurowania dźwięku wg swoich potrzeb. Oczywiście wyświetlanie RDS z radia a z USB nazwy folderów, nazwy plików, nazwy wykonawców (tagi), przewijanie utworów.

Jezeli chodzi o ustawienia dźwięku:

- wzmacniacz 4x50W z czego wyjścia na 2x przód niekonfigurowalne, 2x tył konfigurowalne w opcji tylne głośniki albo zasilanie głośnika pasywnego subwoofera

- wyjscia 2x cinch konfigurowalne albo jako wyjścia pod wzmak tyłne kanały albo pod wzmak subwoofer

- loudnes 3-stopniowy low-midle-hight

- korektor 5pkt 80Hz 250Hz 800Hz 2.5kHz 8kHz

- subwoofer cięcie 50, 63, 80, 100, 125, 160, 200Hz reg fazy, reg zbocza, reg poziomu

- filtr HPF cięcie głównych głośników przy współpracy z subem 50, 63, 80, 100, 125, 160, 200Hz

- inne opcje kształtowania dźwieku SUPERBAS-POWERFUL-NATURAL-VOCAL-EQ1-EQ2-FLAT, BASS BOOST od 0 do +6

Wejścia USB, minijack 3,5mm, karta SD-brak, napęd CD-brak

W innych modelach opcja BT, opcja telefonu, opcja pilota. Ściągnij plik PDF i poczytaj - (w sieci widziałem tylko EN ja mam instrukcję PL więc mogę zrobić skany)... i cena tylko 199zł

2bhQQzq.jpg

Edytowane przez maroblk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej takiego Peiying`a model 9348. No niestety porażka.

R8hNFdR.jpg

Na początku wow... wyświetlacz 3" filmy, teledyski, karta SD chowana pod panelem, BT rozmowy telefoniczne wybór oświetlenia pod kolor deski rozdzielczej...

Szybko się wyleczyłem z tego radia. Na początku zawsze witał migającą pełną paletą barw czyli "wieś tańczy, wieś śpiewa", słaba czułość radia, poza standardową regulacją bas-sopran praktycznie nic wiecej w dźwięku, mierna jakość połączeń tel poprzez BT, zwiechy systemu - blokada wszystkich klawiszy, za każdym razem po wył i ponownym uruchomieniu radio nie widziało karty SD - trzeba było ruszyć ją w gnieździe po otwarciu panela.

Ogólnie jakość dźwięku (w porównaniu z tym Pioneer`em którego mam teraz - te same głośniki) taka sobie... i cena prawie 260zł

Edytowane przez maroblk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego http://allegro.pl/radio-sony-cdx-dab700u-pilot-8gb-antena-dab-w-wa-i5950117264.html wygląda jak zamiennik oryginalnego radia z podświetlaniem na czerwono.

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie Sony i posiadał idiotyczną, niedającą się wyłączyć funkcję - pikanie, przypominające o zdjęciu panelu przy każdym wyjęciu kluczyka. Kolega też miał niedawno Sony i również była ta uciążliwość. Z tego powodu nigdy więcej pikającego Sony, nerwicy można dostać :P

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie Sony i posiadał idiotyczną, niedającą się wyłączyć funkcję - pikanie, przypominające o zdjęciu panelu przy każdym wyjęciu kluczyka. Kolega też miał niedawno Sony i również była ta uciążliwość. Z tego powodu nigdy więcej pikającego Sony, nerwicy można dostać :P

Sony tak mają, w swoim też tak mi pika, ale nie przeszkadza mi to jakoś w ogóle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 radia Sony i żadne nie miało tej upierdliwej funkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zależeć od sposobu podłączenia - jak działa bez kluczyka to nie będzie pikać, a jak ma odcięcie po wyjęciu kluczyka (nie mylić z brakiem zapłonu) to będzie wkurzać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o radiu które ma służyć na kilka lat i może aut :) ciekawy jestem jakby poszukać też takie żeby kamerkę podpiąć ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup 2 DIN i przerabiaj konsole :-)

Edytowane przez nina_chudu4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz brać jakieś nowe to weź pionka.omjaj dużym łukiem nowe sony .

A co z nimi nie tak ? :) Używam dwa lata i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co z nimi nie tak ? :) Używam dwa lata i jestem bardzo zadowolony :)
podepnij jakas alpine np.cda 9812 ,stara jak śwait :) a zobaczysz o czym mówie :wink:

ps.miałem sony i nie myslałem że radio a radio w podobnym przedziale kasowym może sie tak różnić i tak jedno zepsuc a drugie poprawic dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych starszych alpine nie miałem do czynienia więc ciężko mi powiedzieć, ale te nowsze słyszałem w podobnym przedziale cenowym do mojego sony i różnicy nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/radio-samochodowe-alpine-cde-180rr-i5945929387.html

o takie słyszałem bodajże. Ale wiadomo że nie ma się czego spodziewać bo to chyba najtańsze nowe Alpine :) A z tych starszych które modele mówisz fajnie grają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...