Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Pytanie o tuning


yamahamat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam silnik AEB 1.8T 150KM i bede wymienial turbine na nowa. Moje pytanie jest czy silnik 180KM rozni sie tylko turbina z silnikiem 150KM bo przy wymianie jakby to tylko roznica turbiny byla to kupilbym od 180 turbine i by przy okazji byl mocniejszy ale nie wiem czy to tylko wystarczy turbine zmienic czy jeszcze trzeba cos wiecej zmieniac. Prosze o pomoc i rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko zależy ile tak naprawdę chcesz wycisnąć?

Jeżeli zależy Ci jedynie na mocy rzędy 180 koników proponuje zmienić suszarkę na taką jaką masz tzn K03 plus program i spokojnie Ci to wystarczy!

Jeżeli masz zamiar uderzyć powyżej 200 to już jest w miarę wydatek!Zmienisz turbo przypuśćmy na K04 takie które podejdzie pod wydechowy kolektor,musisz zmienić przepływkę,wtryski,IC,zawór plus programik i koszt dużo większy ale latasz grubo ponad 200koni.

Jeżeli planujesz tą drugą opcję rozsądniej będzie kupić większą suszarkę bo i tak masz do wymiany.

Co do różnicy pomiędzy 150 a 180 to nie mam pojęcia :mysli:

Różnice niewielkie sa ale chodzi mi glownie czy jak zastosuje turbine od 180KM czy wzrosnie mi moc czy trzeba jeszcze cos dodatkowo wymieniac ?

Pewnie będziesz musiał podjechać na program!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz ile moze kosztowac taka ymiana programu zeby podniesc moc tylko do 180KM ? bo wiecej mi nie potrzeba a szkoda mi silnika zeby go wykrecac do ponad 200 kucykow

To zależy od tunera,myślę koszt od 1400-1800zł

Jak boisz się ze AEB nie wytrzyma takiej mocy to nie musisz się obawiać ponad 200 koni dla niego to kaszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tunera,myślę koszt od 1400-1800zł

Jak boisz się ze AEB nie wytrzyma takiej mocy to nie musisz się obawiać ponad 200 koni dla niego to kaszka.

Potwierdzam że jednostka uważana ża wytrzymałą jeśli chodzi o mody. Tylko nie przeciągnij terminu wymiany rozrządu szczególnie że pewnie będziesz robił intensywne testy po tym tuningu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice niewielkie sa ale chodzi mi glownie czy jak zastosuje turbine od 180KM czy wzrosnie mi moc czy trzeba jeszcze cos dodatkowo wymieniac ?

Jak już masz wstawiać nową to wstaw od B6 z AVJ czy BFB. Z tego co pamiętam ma więcej łopatek na wirniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak będziesz wymieniał turbo to każda większa którą włożysz pnp będzie lepsza. Tylko nie wkładaj z powrotem K03. K04-15>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...