Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Korekta licznika


michal_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymienialem licznik w swojej a4 1.8 benzyna 1996 rok (odmowil posluszenstwa). Na starym mialem przejechane 190000 jednak na nowym jest tylko 60 000, czy vagiem moge to skorygowac?? wiem ze dziwne, bo prosze o nabicie kiometrow a nie cofniecie, w ksiazce mam wszystkie przebiegi, tzn. ostatni na 187000, a tu nagle 60 000 na liczniku.

Czy moge do tego celu uzyc programu: VAG EEPROM PROGRAMER 1.3 , jesli tak, to prosze o pomoc w jaki sposob to zrobic, nie chcialbym niczego zepsuc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-comem nie skorygujesz.

A tym programem to ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ja wlasnie amm UK-NSI, takze bede usial pokobinowac, a moze jakies instrukcje z waszej strony. Dodam, ze lutowanie i programowanie nie jest mi obce, moze jakis sprawdzony wsad i instrukcja co i jak??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eprom jest na płytce pod prędkościomierzem w okolicy 80km/h

Trzeba zgrać programatorem i albo wgrać drugi wsad albo zmodyfikować.

Niekoniecznie trzeba wylutowywać można zkożystać z odpowiedniego klipsa :twisted:

Miłej zabawy :a4fan:

Polecam zmienić na VDO i użyć tachopro i nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam rozpoznac rodzaj licznika ? posiadam a4 z 1999 1.9 tdi (wersja po liftingu) i mam podobny problem z licznikiem, mam juz drugi i musze go wymienic, ma ktos dokladna instrukcje obslugi to tachopro lub cos podobnego zeby zrobic to przez zlacze OBD ?

[ Dodano: 06-03-2007, 10:54 ]

do tachopro wystarczy kabel obd2 czy potrzebny jest rowniez interfejs bo juz zglupialem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny interfejs jest i jeśli nie siedzisz w tym, to uważaj bo można łatwo jeszcze bardziej uwalić licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm mam komu dac to do zrobienia a ze pisze z anglii to jest tutaj podwojny problem bo nie mozna tak ajk u nas sobie u kogos zmienic , nie ma takiej mozliwosc , co to ma byc za interfejs znalazlem na ebay interface tachopro czy to ten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze musisz wiedzieć jakiej produkcji masz licznik. Jeśli UKNSI to tachopro nie poradzi sobie z nim i pozostaje programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem od jakiegos typa z allegro TACHOPRO OBD tak to sie nazywalo,podlacza sie to do lapa przez koma,z z drugiej strony sa 4 kable i wtyka sie je w miejsce interfejsu obd.Tylko nie wiem czemu koles nie napisal na aukcji ze program dziala pod dosem,a jako ze nie mam w lapie coma tylko przejsciowke na USB to nici z calej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...