Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz czy to możliwe ?


fixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dziś odpiołem przepływke przy włączonym silniki i nic się nie działo oprócz tego że jak był odłączony to na desce zaświecił się że kontrola została wyłączona a po wpięciu normalnie lecz przy jezdzie z odpiętą przepływką jest tak samo niż jak ją w piołem nie ma żadnej różnicy.

Moje pytanie brzmi:

Jest to możliwe ?

czy przepływka jest już do wymiany ?


Może mi ktoś pomóc z rozwiązaniu tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz vcds? Zrób logi , wtedy na pewno ktoś pomoże . Nie mamy szklanej kuli , ktoś ukradł z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że nie posiadam właśnie.

Ale czy to nie jest dziwne że nie ma żadnej reakcji czy jest wpięta czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpiętej przepływce samochód nie ma prawa jechać - brak mocy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawdana odpietej bedzie jechal tylkopalił jak smok. Alegdy sprawna przepływka to na odpalonym silniku gdy odepniesz silnik zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie gdy ecu nie dostaje sygnału z przepływki, przyjmuje założoną z góry wartość, taką żeby autem dało sie jeździć. jeżeli po odpięciu przepływki nic sie nie zmienia to znaczy że jest ona uszkodzona i cały czas lata w trybie awaryjnym. polecam też sprawdzić kostke przepływki bo miałem kiedyś sytuacje że kabelek sie przetarł i przepływka nie dostawała niskiego napięcia 5v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy zapalonym silniku odpiołem przepływke i nic zero dławienia alni żadnej reakcji przy jezdzie. Tak samo z przypiętą nie ma różnicy. A kiedyś w innym samochodzie jak miałem przepływke do wymiany to się dławił co było odczuwalne. Po wymianie było ok i gdy w celu sprawdzenia odłączyłem na zapalonym to prawie zgasł tak się dławił.

A może być to przyczyną tego że brakuje mu troche mocy ? i mam coś takiego że przy obrotach ok 1700 gdy trzymam gaz róznomiernie i chce nagle dodać to jest takie coś jak by włąśnie brakowało mu mocy i nie przyśpiesza a po chwili normalnie jest.

Wydaje mi się że jak na 180 konny silnik powinien przyśpieszać o wiele lepiej gdyż miałem wcześniej alfe ze 150 konnym silnikiem w benzynie i co do przyśpieszania audi do alfy przyśpieszały tak samo co mnie mocno zdziwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojego tematu zrobiłem to samo w swoim ALT-ku. Odpiąłem przepływkę i nic. Silnik pracował tak samo jak wcześniej.

Od dłuższego czasu miałem problemy przy odpalanu. Jakieś 20-30sekund strasznie sie dławił silnik i strzelał mi z tłumika po odpaleniu. Rano, jak wyjeżdzałem spod bloku do roboty, to siara jak ch*j, bo wszyscy sąsiedzi się oglądali jak odpalałem samochód :facepalm: Przy normalnej jeździe strasznie słaby. O wyprzedzaniu bez dobrego rozpędu nie było mowy.

Długo się zastanawiałem, bo ori przepływka kosztuje €75 (po zdaniu starej, bo bez tego €20 więcej). Facet w serwisie powiedział, że jak kupwać to tylko ori, bo zamienniki szybko siadają. Decyzja zapadła. Teraz w sobotę wymieniłem na nową. Wczoraj zrobiłem nim 200km.

Rezultat: odpala bez problemu, no i w końcu czuć to niesamowite przyspieszenie, jakie powinien miec 130 konny silnik :decayed:... Teraz na poważnie, praca silnika wyraźnie lepsza. Czasem na światłach jak stałem (oczywiście przed wymianą przepływki), to trochę mi obroty zaczęły szaleć, ale teraz wygląda na to, że jest wszystko cacy.

Jak nie jesteś pewny, to załóż na chwilę od kogoś innego przepływkę i sprawdź. Niestety, ja nie miałem takiej możliwości, i musiałem zaryzykować, ale opłaciło się.

Natomiast dziwne dla mnie było, że jak facet w serwisie podpiął samochód do kompa przed wymianą, to żadnego błędu mi nie wywalało, a przecież wyrażnie lepiej teraz jeździ, czyli coś mu jednak dolegało. Nie roumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nową przepływkę tzn sam wkład dałem 160zł gdy wykręciłem starą i włożyłem tą nową różnica jest ale na gorsze ;/ teraz ciągnie dopiero od 2tyś gdzie przy starej ciągną już od 1.6tyś a ty zaczyna ciągnąć ta nowa to ciągnie przestaje dajej ciągnie takie przerywane ma przyśpieszanie. Więc moim zdaniem ciągną lepiej na tej starej niż nowej o wiele. A gdy odłącze tą nową to idzie lepiej niż wpięta bo ciągnie normalnie od dołu już.

Ratujcie dlaczego tak sie dzieje ?!

(nie podłączałem go pod kompa)


wyczyściłem stary przepływomierz i działa lepiej niż ten co zakupiłem. Jutro będe robił zwrot i czekam też na kabel pod kompa.

Co radzicie zakup następnego nowego czy jakiś używany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup uzywana ori lub boscha nowa , zamiennik nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nową przepływkę tzn sam wkład dałem 160zł gdy wykręciłem starą i włożyłem tą nową różnica jest ale na gorsze ;/ teraz ciągnie dopiero od 2tyś gdzie przy starej ciągną już od 1.6tyś a ty zaczyna ciągnąć ta nowa to ciągnie przestaje dajej ciągnie takie przerywane ma przyśpieszanie. Więc moim zdaniem ciągną lepiej na tej starej niż nowej o wiele. A gdy odłącze tą nową to idzie lepiej niż wpięta bo ciągnie normalnie od dołu już.

Ratujcie dlaczego tak sie dzieje ?!

(nie podłączałem go pod kompa)

wyczyściłem stary przepływomierz i działa lepiej niż ten co zakupiłem. Jutro będe robił zwrot i czekam też na kabel pod kompa.

Co radzicie zakup następnego nowego czy jakiś używany ?

Tak jak kolega wyzej pisal, ze z zamiennikami nie ma co gitary sobie zawracac. Jak kupowalem przeplywke, to facet w serwisie powiedzial, ze tylko ori. Jak masz mozliwosc zwrotu, to zamawiaj kompletna (nie sam czujnik). Jak i tym razem bedzie to samo, to ja oddasz a stara sobie zalozysz i trzeba bedzie przyczyny szukac gdzie indziej. Ale jak napisales, ze wymieniles i jeszcze gorzej dzialalo, to ta przeplywka jakas dziwna, bo jak przyczyna faktycznie jest inna to po wymianie przeplywki nie powinno si chyba nic zmienic...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniłem to była różnica mianowicie taka.

przy gaszeniu było czuć że inaczej samochód gaśnie lepiej i przyśpieszanie też było lepsze ale takie połowiczne na raty bo dopiero ciągną przy 2tyś a dokładnie 2,200tyś dopiero ciągną i jak zaczą to odczuwalnie było można zobaczyć że jeszcze lepiej potrafi ciągnąć i połowicznie ciągną bo przyśpieszał stop przyśpieszał stop takie momenty dziury były a przy stare przepływce czegoś takiego nie było bo ciągnie od 1,700 i do końca w sumie lecz mizernie tak na prawdę zresztą kolega z forum podłączał kompa i wykazało że coś szwankuje przepływka. Zamówiłem też kabel wieć teraz sam dokładnie to sprawdze i tak jak radzicie kupie sobie org używkę bo strasznie drogie są org nowe ;/


przepływka odesłana stara została przeczyszczona i wróciłą na swoje miejsce. Przyszedł mi kabel i posiadam program teraz tylko sprawdzić czy na prawde to przepływka jest winna.

Pytanie takie:

Jak sprawdzić czy przepływka jest sprawna bez robienia logów ?

jest jakiś blok któy pokazuje wartość jaka jest i jaka ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...