Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzelanie słupków A i B w b6 pomocy


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że temat poruszany kilkukrotnie, ale nigdy bez konkretnego rozwiązania. Mianowicie, mam problem ze strzelającą tapicerką na słupku A i B i obiciu przednich drzwi lewych i prawych , dodam, że spryskiwalem wszystko smarem w sprayu tapicerkę drzwi demontowałem wymieniłem wszystkie spinki na nowe wszystko dokładnie przesmarowałem kremem nivea (tak jak radzili koledzy z forum) niestety brak efektu. Plastiki nie trzeszczą tylko strzelają sporadycznie przy wjechaniu z dużą prędkością w jakiś większy uskok na drodze lub przy zjeździe po krzywym terenie jak pracuje (buda) jest to dość irytujące i postanowiłem w końcu zrobić z tym porządek. Wcześniej miałem Passata B5 FL i nie było żadnych trzasków w audi powinno być lepiej.. wiem że nadwozie pracuje ale bez przesady. Jak ktoś ma jakieś konkretne rady na mój problem to pisać, bo naprawdę brak już mi pomysłów. Dodam, że słupków jeszcze nie demontowałem. A drzwi strzelają przy samej desce praktycznie tam gdzie się łącza drzwi z deską. Czekam na pomysły

STRZELANIE MAM NA MYŚLI TRZESZCZENIE OCIERANIE SIE ELEMENTÓW A NIE ICH PĘKANIE.


nikt nie odpowie?

Edytowane przez bolo1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, skończyło się tym ze rozebrałem wszystkie plastiki podsufitki, następnie wszystkie metalowe klipsy obkleilem tasmą parcianą , wszystkie miejsca styku plastku z plastika rownie obkleiłem filcem samoprzylepnym i narazie spokój...

ciekawe na ile :)

w podobno sposob potrafia strzelac tez dekory w drzwiach.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za tajemnice?:P Tutaj prosze pisac i dawac zdjecia.

Sam mam plan zabrac sie za swoje auto i wyciszyc je odpowiednimy matami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, bardziej marzy mi sie dojscie od poziomu wyciszenia w A6 albo i lepiej zeby zwyczajnie bylo ciszej. Stary sie juz robie i mam taka zachcianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :-) pamiętaj że maty bitumiczne tłumia tylko drgania blach czyli głównie hałasy niskich częstotliwości. wszelakie maty materiałowe typu pianki filce itp tłumia szumy i tym podobne. Najlepsze są połączenia takich i takich na raz

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to napisales. Czytam od dluzszego czasu o tym i planuje dobor materialow np na tej stronie:

Zamiast mat bitumicznych to butylowe

http://www.bitmat.pl/pl/p/StandartPlast-GOLD-maty-wyciszajace-butylowe-75x50-cm-10-szt.-3%2C75-m2/275

a na nie maty wygłuszające

http://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/K9s-Pianka-wygluszajaca-kauczukowa-9mm-samoprzylepna-izolacyjna-gumowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba załatwić problem z skrzypiącymi plastikami z którymi również się borykam. Wszelkie pomysły mile widziane.

Narazie zdemontowałem tapicerkę z lewej strony (tylny boczek - słupek, lewa góra, boczek od pasów i częściowo prawy przedni słupek) oraz tylny fragment podsufitki (ten nakrywający antenę)

Wszystko spryskałem silikonem, a metalowe spinki rozszerzyłem i nałożyłem smaru z wazeliny (:P).

Wydaje mi się, że trochę to pomogło, jest mniej skrzypienia, ale do zrobienia jeszcze prawa strona.

Dodatkowo nadal dochodzą skrzypienia z tyłu. Nie wiem dokładnie w którym miejscu. Podejrzewam również, że nieco skrzypi tapicerka drzwi.

Nie udało mi się jednak całkowicie zdemontować tapicerki z lewego przedniego słupka A. Nieco ją odchyliłem ale czy do całkowitego demontażu trzeba zdejmować deskę rozdzielczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie trzeba demontować deski rozdzielczej osłona słupka wyciąga się do tyłu trzeba zdemontować rączke do trzymania i osłonę słoneczną wtedy się odgina go i wyciąga do tyłu ładnie schodzi. Przesmarowałem wszystko + spryskałem silikonem i strzelanie ustało ! temat uważam za zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...