Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Problem ze spryskiwaczami


Trend5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy więc jak coś źle to poprawcie mnie.

Wczoraj zakupiłem moje Audi A4 i mam problem ze spryskiwaczami. Nie działały wcale więc sprawdziłem bezpiecznik "spalony" wymieniłem i sprawdziłem działa tylko spryskiwacz na szybę na reflektorach nic nawet się nie wysuwają, co ciekawsze po trzech próbach znów wywaliło bezpiecznik. Od czego zacząć gdzie szukać. W opcji "szukaj" nic takiego nie znalazłem. Proszę o jakieś wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawi mnie dlaczeko spryski reflektorów nie wysuwają się.

bo nie ma cienienia płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pogrzebie i zobaczę o co chodzi.

sprawdz czy silniczek od sprysków dziala, silniczek jest przy nadkolu od strony kierowcy, aby się dostać musisz zdjąć nadkole od kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ustaliłem że nie dochodzi napięcie na pompke od sprysków reflektorów bezpiecznik dobry pompka od sryskiwaczy szyby działa. Gdzie szukać dalej moze jest jakiś przekaźnik pomocy bo mam właśnie rozebrane wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podepne sie pod temat by nie zakladac nowego a mianowicie:

w mojej B5 mam na odwrot: dzialaja spryski na reflektory a nie dzialaja na szybe, czy obstawiac pompke czy co innego?

jaka pompke kupic? patrzylem na allegro i sa dwa rodzaje: z tego co doczytalem ceny od 25 do 50 zl i ta drozsza to do aut z komputerem wiec powinna do mnie pasowac. czy powinienem przy jej zakupie zwrocic uwage na cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ustaliłem że nie dochodzi napięcie na pompkę od sprysków reflektorów bezpiecznik dobry pompka od spryskiwaczy szyby działa. Gdzie szukać dalej moze jest jakiś przekaźnik pomocy bo mam właśnie rozebrane wszystko.

a spryski masz oryginalne :) bo może trzeba vagiem uruchomić funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec i ja nie bede zakladal nowego tematu, spryski na szybe dzialaja lecz na reflektor dziala tylko jeden, wysuwa sie i spryskuje reflektor, natomiast 2 nie wydaje żadnego dzwieku wiec pompka do wymiany?? czy macie inne sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie w lato bylo to samo, tylko jeden spryskiwal reflektor, stawiam na pompke ale prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spryskow reflektorow jest raczej jedna pompka wiec jesli by ci padla to oba by niedzialaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to ten jeden dzialajacy spisuje sie rewelacyjnie mocno pryska az na maske. a drugi nic, myslalem ze sa 2 pompki od spryskow, hmmm gdzie moze tkwic problem? a moze bezpiecznik jakis?

a moze sie zablokowal i trzeba mu pomoc wyjsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki są dwie, jedna do sprysków na szybę a druga na reflektory ta na reflektory daje płyn z większym ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że spryskiwacze reflektorów przestają działać jeżeli zapali się kontrolka informująca o małej ilości płynu do spryskiwaczy. To takie zabezpieczenie resztek płynu dla zmywania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ja mam pod max plynu i jeden sprysk ani drgnie[br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 07:42_________________________________________________dzis podnioslem srubokretem niedzialajacy sprysk, klapka nie jest podpieta pod plastikowa rurke przez ktora leci plyn, oczywiscie przez sprysk nie leci woda, moze przewod prowadzacy od spryska do pompki jest gdzies przerwany? czy aby zajrzeć głębiej w sprysk trzeba rozbierac zderzak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...