Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB Grzechocze kat, co teraz - DP, rurka, tłumik


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaczyna w moim AEB grzechotać katalizator :) Z racji tego że na wiosnę mam ochotę na chip u gregora Stage I także czym najlepiej zastąpić ten kat

downpipe - słyszałem że najlepsza opcja ale, przeglądu mi nie przejdzie, dośc dużo kosztuje no i czy ma jakieś plusy poza wyglądem w porównaniu do innych opcji

rurka - rurka 2.5 tania, wielka nie wiadoma no i przeglądu też nie przejdzie

strumienica - no comment

tłumik - PONOĆ wycisza troszkę autko, tani, jest opcja zrobienia przeglądu, ponoć i tak blokuje spaliny także łeeee :/

rurka w obudowie kata - tani, przejdzie przegląd, podobno wpada w rezonans i dźwięki nie miłe wydaje z siebie :D

nowy kat - wbrew pozorom nie jest strasznie drogi, przejdzie przegląd, itd. itp. :D

Podsumowując

Proszę o info które rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze, Czego oczekuję ? Idealnie to by było gdyby rozwiązanie to

było w miarę tanie :D

nie powodowało dziwnych dźwięków, brzdęków, grzechotania, syczenia itd.

no żeby przegląd przechodził :D

nie musi to wyglądać, nie mam potrzeby "chwalić" się przed kolegami jaki to fajny kawałek rory kwasowej mam pod maską za jedyne 450zł :D

No i w ogóle żeby było super :D

Czytałem trochę na forum ale,

nie uzyslkałem jednznaczne odpowiedzi CO dobrze było by założyć (ewentualnie jaka alternatywa) zamiast kata do auta które będzie coś tam "modzone" gdy dla właściciela nie liczy się wygląd a względny spokój w aucie i poza nim :)

No i przypomnę że jakby co to AEB nie ma dwóch sond także można polecieć z tematem :D Mam za to instalacje podtlenku biedagazu LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsadniejsza bedzie wstawienie dobrej jakości zamiennika kata i problem rozwiazany jednak mało kto sprawdza spaliny na przegladzie wiec rureczka zamiast kata napewno robiła by robote :P Chyba każdy w swoim miejscu zamieszkania wie gdzie robia "dobre" przeglady techniczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalaj kata i zakładaj DP jak chcesz iść z mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz moc i przeglad to wyciagnij kata wybij go pare groszy przytulisz jeszcze. wspawaj w srodek rure i po problemie. mozna powiedziec ze DP w obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy katalizator, najlepiej metalowy o obniżonych oporach przepływu, ale zwykły ceramik Bosala czy Walkera też się nada. Wycinanie katalizatora to bez obrazy, ale bieda umysłowa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...