Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED kierunkowskaz w lampie tył przedlift avant


Kris0112

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że dużo osób dopytuje jak powstał kierunek LED w tylnej lampie LED Przedlift postaram się troszkę opisać jak to wygląda, miałem taki komplecik lamp osobny. Bardziej podobały mi się LEDY przedliftowe od NEONÓW tylko brakowało mi kierunkowskazu LED wiec postanowiłem coś w tym kierunku zadziałać i tak powstały lampy LED przedlift z kierunkowskazem LED. Lampy w pełni funkcjonalne wszystkie światła wymagane są.

A wiec potrzeba nam kompletu lamp przedliftowych LED jak już mamy lampy rozcinamy lampy od środka robiłem do dremelkiem:

na zdjęciu lampa wewnętrzna rozcięta:

k4fs8uz7.jpg

jak już mamy rozcięta lampę wyciągamy wkład i wylutowywujemy czerwone diody z paska środkowego odpowiedzialnego za STOP.

Ja zastosowałem diody pomarańczowe PLCC do 3V należy pamiętać aby dioda miała 4 nóżki do lutowania bo taki mamy układ w lampie

sgest7ov.jpg

po wlutowaniu wszystkich diod należy w lampie poprzekładać kabelki odpowiedzialne za odpowiednie światło plus wtyczka w której wypinamy kabel odpowiedzialny za pasek STOP i w jego miejsce dałem kabel który odpowiedzialny jest za kierunkowskaz. Oczywiste było jeszcze wykodowanie w module komfortu tego paska LED odpowiedzialnego za STOP i był to bodajże kanał 203 i 204 na wartość "0" w module komfortu u mnie 8K0 907 064 M.

potrzebujemy podciągnąć jeszcze po jednym kabelku do lamp w klapie lub wykorzystać można kabelki istniejące od stopu (wtedy ich nie wypinamy we wtyczkach ale to oczywiste).

po poskładaniu wszystkiego, posklejaniu lamp ( użyłem do tego żywicy), podłączeniu , kodowaniu otrzymamy taki efekt:

wydaję się skomplikowane ale do zrobienia i satysfakcja z tego ze mamy coś innego niż wszyscy :banan: :banan: :P

qxl6ewc5.jpg

93ztselw.jpg

dołożyłem jeszcze zwykła żaróweczkę postojówkę z mocowaniem w miejsce żarówki po kierunkowskazie żeby wykorzystać puste miejsce i podłączyłem ją pod wsteczne żeby całe białe miejsce było oświetlone i rzecz oczywista żeby wykorzystać wolne miejsce w lampie. Oczywiście na FIS zero błędów

Myślę ze wszystkim pytającym chociaż troszkę wyjaśniłem co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu świeci teraz STOP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop swieci normalnie tam gdzie mamy swiatla zwykle tylko ze mocniej a filmik wrzuce jak znajde troche czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielkowa normalna ;)

jak tu wrzucić film bez wrzucania go na youtube lub podobne?

Edytowane przez Kris0112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde super modzik :thumbup1: 

Tego właśnie w tych lampach mi brakuje ... Tak jak napisałeś - brzmi dosyć skomplikowanie, ale może i do zrobienia :wink: to teraz by tu jeszcze pasowało opanować full dynamic-a na tym kierunkach :naughty:

Ciekawy jestem efektu na żywo, ale napewno jest :thumbup1: 

Fajnie by było gdybyś jednak nagrał jakiś filmik i pokazał, jak to wygląda :cool1: no i przy okazji nagrywania nacisnij też hamulec, żeby pokazać jak to ten Stop świeci :cool1: najprościej będzie chyba wrzucić go przez Youtube i wkleić tutaj link do filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...