Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Audi A4 B6 1,9 TDI] włącznik czujników cofania


Janusz_bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Audi A4B6 11/2003 1,9 TDI. Po pewnym mokrym dniu przestały mi działać czujniki cofania. Po klku dniach znowu zaczęły działać i od kolejnego ulewnego dnia znów przestały i już tak zostało.

Po wciśnięciu wstecznego nie ma sygnału i przy cofaniu czujniki nie reagują.

Gdzieś wyczytałem że włącznik znajduje się na skrzyni biegów.

czy mógłby mi ktoś dokładniej opisać w którym zdjęciu, jakieś zdjęcia, schematy.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącznik wstecznego jest w skrzyni a żeby dokładnie powiedzieć gdzie to napisz jaka masz skrzynię biegów.

Jak działają Ci światła cofania to ten wyłącznik jest dobry bo ten sam wyłącznik włącza światła cofania i czujniki cofania.

jak nie działaja tylko czujniki to najpierw oczytaj błedy ze sterownika PDC tak jak pisze kolega wyżej.

Jak nie działają światła cofania i pdc to sprawdź wyłącznik wstecznego w skrzyni. U mnie w skrzyni manualnej 5cio biegowej znajduje się on na górze skrzyni po lewej stronie z przodu, można go od strony silnika zdemontować od góry ale nie jest to łatwe. Kostka elektryczna od tego wyłącznika jest przykręcona do skrzyni po prawej stronie, ją łatwo zlokalizować. Jak ją rozepniesz i zmostkujesz piny to światła cofania powinny się zaświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie bardziej z ciekawości. Dzisiaj sprawdzałem swoje czujniki bo VCDS pokazywał, że wszystkie są uszkodzone. Wiec zdjąłem zderzak i okazało się, że były po prostu wypięte z tej puszeczki. Ale zaciekawiło mnie coś innego wiązka czujników wchodziła do auta z lewej strony natomiast z prawej (te same miejsce jakby lustrzane odbicie wiązki od czujników) wychodziła druga wiązka zakończona jakby taką puszeczką. I tu moje pytanie co to jest? Jakiś czujnik czy może Audi pomyślało o ludziach i zostawili gotową wiązkę do podpięcia kamery cofania? Pytam bo chciałbym się w takową zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazki do kamery cofania na pewno nie masz fabrycznie bo po prostu w tych modelach kamera nie występowała nawet jako opcja.

Zrób zdjęcie tej niby puszeczki to dostaniesz odpowiedź co to jest dokładnie.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to z prawej strony moduł zegarka radiowego lub dokładany moduł haka bo oryginalny jest z lewej strony.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśnione. Miał kolega racje moduł zegara radiowego, znalazłem w innym temacie opis montażu tego modułu i na zdjęciach jest to samo. A już myślałem, że będę miał mało roboty przy montażu kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśnione. Miał kolega racje moduł zegara radiowego, znalazłem w innym temacie opis montażu tego modułu i na zdjęciach jest to samo. A już myślałem, że będę miał mało roboty przy montażu kamerki.

kamerkę montuje się w klapie tylnej nad rejestracja więc kabli pod zderzakiem do niej i tak by nie było, wchodzą do klapy tylnej i do oświetlenia rejestracji później.

Montaż kamerki nie jest trudny ale przeciągnięcie kabli zajmuje troszkę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...