Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tempomat - nie można wyłączyć manetką.


cypek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z działaniem tempomatu.

Nie mogę wyłączyć tempomatu manetką.

Vag pokazuje jakby manetka cały czas była włączona.

Wymieniłem manetkę na drugą i jest to samo.

Czujnik sprzęgła ok, czujnik hamulca ok,

manetką mogę tylko zakodować prędkość, dodawać i odejmować.

Tempomat muszę wyłączać hamulcem lub sprzęgłem.

Czy zdarzyło się komuś że padł moduł kierownicy ?

Gdzieś czytałem że robiąc program zdarzają się krzaki przy działaniu tempomatu.

Pytanie jak sprawdzić czy ktoś grzebał przy ecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robiłem coś podobnego w golfie 5 i był uszkodzony moduł pod kierownicą. tylko że tam nie szło włączyć tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do rozmowy, bo u mnie właśnie jest coś takiego jak pisze Jakub. Wszystko wygląda na sprawne( czujniki sprzęgła i hamulca, w bolkach manetka pokazuje działanie wszystkich opcji włączenia) a nie mogę włączyć tempomatu. W silniku 01 oczywiście jest aktywowany tempomat.

Pisałem już wcześniej na forum, ale nie otrzymałem żadnej sensownej podpowiedzi gdzie szukać. Sprawdziłem co tylko przyszło mi do głowy, ale nadal stoję w miejscu. Możesz kolego rozszerzyć jak poradziłeś sobie w golfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do rozmowy, bo u mnie właśnie jest coś takiego jak pisze Jakub. Wszystko wygląda na sprawne( czujniki sprzęgła i hamulca, w bolkach manetka pokazuje działanie wszystkich opcji włączenia) a nie mogę włączyć tempomatu. W silniku 01 oczywiście jest aktywowany tempomat.

Pisałem już wcześniej na forum, ale nie otrzymałem żadnej sensownej podpowiedzi gdzie szukać. Sprawdziłem co tylko przyszło mi do głowy, ale nadal stoję w miejscu. Możesz kolego rozszerzyć jak poradziłeś sobie w golfie?

spróbuj przelutować cały moduł pod kierownicą, w golfie miałem tak, że któryś lut nie łączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem ten moduł, przeglądałem go nawet pod szkłem powiększającym i nic nie wzbudziło mojej uwadze a przeglądałem właśnie pod kątem zimnych lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem ten moduł, przeglądałem go nawet pod szkłem powiększającym i nic nie wzbudziło mojej uwadze a przeglądałem właśnie pod kątem zimnych lutów.

Pozostaje chyba tylko podmianka modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem ten moduł, przeglądałem go nawet pod szkłem powiększającym i nic nie wzbudziło mojej uwadze a przeglądałem właśnie pod kątem zimnych lutów.

Pozostaje chyba tylko podmianka modułu.

Wymieniłem moduł tempomatu. Teraz działa wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, okazał się wgrany niewłaściwy program (od manualnej klimy i bez tempomatu), co skutkowało brakiem tempomatu oraz włączaniem się wentylatora klimy na drugi bieg po włączeniu zapłonu. Obecnie po wgraniu odpowiedniego programu wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...