Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPALANIE 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dzisiaj obliczyłem sobie spalanie :facepalm: Robie za 50 zł 100 km, czyli wychodzi ponad 13,5 litra na 100km. Trasy jakie robie to : 4 km( do dziewczyny) gdzie auto stoi przeważnie, i przeważnie sie ochłodzi( niekiedy odpala sie na ssaniu, niekiedy nie ochłodzi sie na tyle, zeby ssanie sie właczyło), oraz trasy po 10 km ponad troche do szkoły, gdzie auto całkowicie sie ochłodzi ( odpala na ssaniu). Teraz pytanie od czego zacząć, co mogło sie zj***ć, ze tyle pali, kiedys nie paliła tyle. I zauwazyłem, ze strasznie wolno sie nagrzewa temperatura, potrzebuje z 8 km, zeby dojsc do 90 stopni, co przy benzynie jest dość długo.

Edytowane przez Ishkez

Opublikowano

Może być czujnik temperatury , sonda lambda , termostat. Najlepiej jak sprawdzisz co mówi komputer ?

Opublikowano
  • Autor

Własnie błedów żadnych nie pokazuje, sprawdzalem ostatnio, ale moze jutro sprawdzę jeszcze raz. Jesli bedzie jakiś bład, to napisze.

Edytowane przez Ishkez

Opublikowano

Jak miałem B5 1.8 ADR to też spalanie było w granicach 10-12 L .

teraz jestem zdziwiony jak spokojnie jeżdze to za 30 zł zrobie 100 km . moim 1.8 T.

Opublikowano
  • Autor

Własnie jest to dosc wkurzające :) Ze to nie jedzie, a pije ile sie da ( pokarało mnie tym silnikiem :facepalm: ) :P


Już jestem na tyle znudzony tym silnikiem, ze gdyby ktos mi zaproponował zamiane na diesla, to biore odrazu :P

Opublikowano

Mój ADR palił 11 LPG. Jak nagle spalanie wzrosło do 14-15 to winna była sonda. Po wymianie znowu palił 11.

Opublikowano
  • Autor

Jutro podpinam pod kompa, i zobacze czy coś wypluje :)

Opublikowano

Sondę można sprawdzić miernikiem , kompem, logami jeśli zła to będzie widać . W przypadku kompa i błędu to nie zawsze wychodzi. Mnie kumpel sprawdzał błędy i nic nie wychodziło a sonda pracowała na kosmicznych napięciach.

Opublikowano
  • Autor

Jutro sie tym zajme, i napisze co i jak.

Opublikowano

Nie szukał bym dziury w całym ponieważ robisz tak krótkie odcinki że auto musi tyle spalić. .

jak byś za 50 zł zrobił tylko 60 km to dopiero by było mega spalanie a tak to moim zdaniem w normie.


Sprawdz wiskoze czy nie masz jej uwalonej bo to może przez nią tak długo silnik sie nagrzewa.

przy tych temp to silnik nagrzewa sie do 90 C w 5 km

Opublikowano
  • Autor

Nie szukałbym, gdyby nie to, ze auto tyle nie paliło. W sumie z dnia na dzień wzrosło jej tak spalanie. Wisko mam dobre.

Opublikowano

a to chyba że tak. do tej pory ile ci palił?

Opublikowano
  • Autor

Do tej pory jakoś 10 benz, nawet mniej, bo przy cenach ponad 5 albo 5 zł za litr robiłem 120 km około.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Może przepływomierz walnięty powietrza u mnie spalanie tak wzrosło jak przepływka poszła do nieba po wymianie spalanie 9l 1.8 125km

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

może jak szerszeń pali w opór

Opublikowano

zanim silnik osiagnie 90 stopni to jest faza rozgrzewania i daje zwiekszona dawke paliwa, jezeli do tego masz dupniety termostat to ta faza trwa jeszcze dluzej, na tych krotkich odcinkach ma prawo tyle palic, nie od dzis wiadomo ze nasze Audiolki nie sa zbyt ekonomiczne :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.