Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPALANIE 1.8 ADR


Ishkez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj obliczyłem sobie spalanie :facepalm: Robie za 50 zł 100 km, czyli wychodzi ponad 13,5 litra na 100km. Trasy jakie robie to : 4 km( do dziewczyny) gdzie auto stoi przeważnie, i przeważnie sie ochłodzi( niekiedy odpala sie na ssaniu, niekiedy nie ochłodzi sie na tyle, zeby ssanie sie właczyło), oraz trasy po 10 km ponad troche do szkoły, gdzie auto całkowicie sie ochłodzi ( odpala na ssaniu). Teraz pytanie od czego zacząć, co mogło sie zj***ć, ze tyle pali, kiedys nie paliła tyle. I zauwazyłem, ze strasznie wolno sie nagrzewa temperatura, potrzebuje z 8 km, zeby dojsc do 90 stopni, co przy benzynie jest dość długo.

Edytowane przez Ishkez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być czujnik temperatury , sonda lambda , termostat. Najlepiej jak sprawdzisz co mówi komputer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie błedów żadnych nie pokazuje, sprawdzalem ostatnio, ale moze jutro sprawdzę jeszcze raz. Jesli bedzie jakiś bład, to napisze.

Edytowane przez Ishkez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem B5 1.8 ADR to też spalanie było w granicach 10-12 L .

teraz jestem zdziwiony jak spokojnie jeżdze to za 30 zł zrobie 100 km . moim 1.8 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jest to dosc wkurzające :) Ze to nie jedzie, a pije ile sie da ( pokarało mnie tym silnikiem :facepalm: ) :P


Już jestem na tyle znudzony tym silnikiem, ze gdyby ktos mi zaproponował zamiane na diesla, to biore odrazu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ADR palił 11 LPG. Jak nagle spalanie wzrosło do 14-15 to winna była sonda. Po wymianie znowu palił 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondę można sprawdzić miernikiem , kompem, logami jeśli zła to będzie widać . W przypadku kompa i błędu to nie zawsze wychodzi. Mnie kumpel sprawdzał błędy i nic nie wychodziło a sonda pracowała na kosmicznych napięciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukał bym dziury w całym ponieważ robisz tak krótkie odcinki że auto musi tyle spalić. .

jak byś za 50 zł zrobił tylko 60 km to dopiero by było mega spalanie a tak to moim zdaniem w normie.


Sprawdz wiskoze czy nie masz jej uwalonej bo to może przez nią tak długo silnik sie nagrzewa.

przy tych temp to silnik nagrzewa sie do 90 C w 5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałbym, gdyby nie to, ze auto tyle nie paliło. W sumie z dnia na dzień wzrosło jej tak spalanie. Wisko mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jakoś 10 benz, nawet mniej, bo przy cenach ponad 5 albo 5 zł za litr robiłem 120 km około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przepływomierz walnięty powietrza u mnie spalanie tak wzrosło jak przepływka poszła do nieba po wymianie spalanie 9l 1.8 125km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim silnik osiagnie 90 stopni to jest faza rozgrzewania i daje zwiekszona dawke paliwa, jezeli do tego masz dupniety termostat to ta faza trwa jeszcze dluzej, na tych krotkich odcinkach ma prawo tyle palic, nie od dzis wiadomo ze nasze Audiolki nie sa zbyt ekonomiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...