Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejazd na niby czerwonym NEUROCAR3


JaKu xD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wiadomo obsługa tego sprzętu zajmuje się GITD ...

Mianowicie spotkała mnie przyjemność spotkania się z tym urządzeniem i oznacza to dal mnie probe walki z urzędem ponieważ no nie jestem winny stad moje pytanie walczył ktoś z tymi złodziejami ? każda rada i opinia bd mi potrzebna ponieważ nie wiem jak ich ugryź i nie dać się okraść ;/

Pokrótce moja historia :

W dniu 03.02.2016 wracając z miejscowości Tarnów (woj Małopolskie) wMikołajowicach DK47 jechał przede mna samochód na skrzyżowaniukierujacy pojazdem przede mną zaczął gwałtownie hamować i w ostatniejchwili podjął manewr skrętu w prawo po czym ja aby uniknąć ewentualnejkolizji i mając pas do lewoskrętu wolny (który się na tym skrzyżowaniuznajduje) podjąłem manewr odbicia na ten pas i objechania po czymwróciłem na swój pas i jechałem dalej w stronę Krakowa (prosto) . Lecz na tymskrzyżowaniu znajduje się urządzenie rejestrujące NeuroCar3 i ja gdyznlazlem sie na lewym pasie omijając tego kierowce miałem czerwone ,Głowny Inspektorat Transportu Drogowego do którego urządzenie należyzarzuca mi ze podjąłem manewr z tego pasa co jest nieprawda

z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zachował odpowiedni odstęp i prędkość to nie musiałbyś wykonywać niebezpiecznych manewrów:

- wymijać na skrzyżowaniu samochodu

- jechać na wprost z lewoskrętu

- wjeżdżać na skrzyżowanie na czerwonym świetle

Jesteś winny i nic nie zdziałasz w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bezpieczny odstęp" co do poniektórych tak jak właśnie w tym moim przypadku to chyba 200 m ... ale mniejsza o to ... no tak dowody świadczą przeciwko mnie a wiec co do sadu ani się nie bd wygłupiał ;)

a i ja miałem zielone na wprost :)

wskakując na ten lewy uważam ze wybrałem ewentualne mniejsze zło i zapewne dobry obiad z winkiem dla jakiegoś urzędasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz, że dobrze zrobiłeś "wskakując na ten lewy" to po co w ogóle ten temat i niepotrzebne mazanie się ?

Miłego wieczoru :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz ewidentnie twoja wina każdy sąd tak powie. Nie zachowanie bezpiecznej odległości i nie ważne ze gość ostro hamowal miałeś zachować odleglosc. No cóż mamy takie przepisy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przepisy coś tam znam i terminy "szczególna ostrożność" "bezpieczny odstęp" itp są dobre na wszystko a kto jeździ trochę po tej nieszczęsnej polsce wie jak jest na drodze ;/ A ja niestety "trochę" teraz jeżdżę i nie ma wypadu żeby mi ręce nie opadły przez to co widzę .... Bezsensowne wymuszenia są chyba w 1 trójce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z anuluj.mandat. Ja też się bałem, że przekroczyłem miejsce pętli indukcyjnej i dostanę mandat.

Poczytałem trochę i okazuje się, że:

-pętla indukcyjna zaczyna się zaraz za linią warunkowego zatrzymania, a mandat zależy się, wedle przepisów za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym, a nie za przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Jeżeli nie przejechałeś tego skrzyżowania na czerwonym, tylko się cofnąłeś, to nie należy się mandat za przejazd na czerwonym i nie przyjmuj - odwołuj się.

Miałem taką akcję, że wyprzedziłem autobus który stał niedaleko przed przejściem i nie byłem pewien, czy nie najechałem trochę na pasy, a było tam właśnie to urządzenie do pomiaru wjazdu na czerwonym o czym nie wiedziałem... Stąd te informacje.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o i to jest konkretna odp ! Dzięki ! Wisz co na razie odesłałem odwołanie z opisaniem pięknie całej sytuacji i czekam na ewentualna odp :) już się zalogowałem na anuluj mandat aczkolwiek na razie się wstrzymałem bo strasznie dużo negatywów wyczytałem odnośnie ich strony i działania a wiec na razie spróbowałem własnych sil w odwołaniu :)

a długo czekałeś na odp od nich ?

Odwoływałeś się sam pisząc pismo czy z "gotowca" anuluj mandat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co nie przyszedł ten mandat, więc możliwe, że mi się fartnęło i nie dostanę, bo ten dzień którego miała miejsce przeze mnie opisana sytuacja był czasem kiedy system miał dopiero startować, ale że nie znałem dokładnej daty startu to się zabezpieczyłem w postaci wiedzy co robić gdyby jednak przyszedł mandat, bo nie zamierzałem 500zł płacić za najechanie na pasy.

Anuluj mandat ma po prostu gotowe pisma, jak sam skonstruowałeś swoje sensownie to myślę, że jest szansa na odwołanie.

W pismach powołuj się na paragrafy i jak masz jakiegoś prawnika to na niego :D Takie rzeczy powinny ich demotywować do działania, bo im też się nie chce męczyć, lepiej dać mandat jeleniowy który się nie odwoła.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co nie przyszedł ten mandat, więc możliwe, że mi się fartnęło i nie dostanę, bo ten dzień którego miała miejsce przeze mnie opisana sytuacja był czasem kiedy system miał dopiero startować, ale że nie znałem dokładnej daty startu to się zabezpieczyłem w postaci wiedzy co robić gdyby jednak przyszedł mandat, bo nie zamierzałem 500zł płacić za najechanie na pasy.

Anuluj mandat ma po prostu gotowe pisma, jak sam skonstruowałeś swoje sensownie to myślę, że jest szansa na odwołanie.

W pismach powołuj się na paragrafy i jak masz jakiegoś prawnika to na niego :D Takie rzeczy powinny ich demotywować do działania, bo im też się nie chce męczyć, lepiej dać mandat jeleniowy który się nie odwoła.

Taki mandat może Ci dojść nawet za kilka m-cy także cierpliwości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i okazuje się, że:

-pętla indukcyjna zaczyna się zaraz za linią warunkowego zatrzymania, a mandat zależy się, wedle przepisów za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym, a nie za przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Jeżeli nie przejechałeś tego skrzyżowania na czerwonym, tylko się cofnąłeś, to nie należy się mandat za przejazd na czerwonym i nie przyjmuj - odwołuj się.

System NeuroCar ma dwie kamery. Druga robi zdjęcie pojazdu, kiedy jest on już za sygnalizatorem, więc kolega nic nie wywalczy.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co nie przyszedł ten mandat, więc możliwe, że mi się fartnęło i nie dostanę, bo ten dzień którego miała miejsce przeze mnie opisana sytuacja był czasem kiedy system miał dopiero startować, ale że nie znałem dokładnej daty startu to się zabezpieczyłem w postaci wiedzy co robić gdyby jednak przyszedł mandat, bo nie zamierzałem 500zł płacić za najechanie na pasy.

Anuluj mandat ma po prostu gotowe pisma, jak sam skonstruowałeś swoje sensownie to myślę, że jest szansa na odwołanie.

W pismach powołuj się na paragrafy i jak masz jakiegoś prawnika to na niego :D Takie rzeczy powinny ich demotywować do działania, bo im też się nie chce męczyć, lepiej dać mandat jeleniowy który się nie odwoła.

Taki mandat może Ci dojść nawet za kilka m-cy także cierpliwości :P

Wiem, liczę się z tym. Aczkolwiek sytuacja miała miejsce jakoś w listopadzie w moim przypadku, a że był to początek działania systemu (albo i jeszcze nie działał) to mandaty miały być wystawiane już na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...