Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] pomoc w wyborze, 18stki nie za duże ?


domen

Rekomendowane odpowiedzi

ile jeszcze takich samych tematów powstanie :wallbash:

tysiąc pięćset sto dziewięćset :tongue4:

18' to idealne wypośrodkowanie komfortu i wyglądu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niektórzy na forum na siłę wciskają że tak nie jest. Dla nich alu wieksze od 16" to zło. Przyjęli taki stereotyp nawet chyba nie jeżdząc na większych rozmiarach. I dlatego takie tematy powstają bo wprowadzają w błąd zainteresowanych większymi alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie tak jest. Naprawdę nie poczuliście różnicy komfortu między rozmiarami kół?

Bo ja jak założyłem 17'' po 15'', to uznałem że może jest nieco gorzej, ale różnica niewielka. Natomiast jak wpakowałem z powrotem 15'' na zimę, to komfort kox. Tylko, że nie zrezygnuję z jakości prowadzenia się auta na niższym profilu opony :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niektórzy na forum na siłę wciskają że tak nie jest. Dla nich alu wieksze od 16" to zło. Przyjęli taki stereotyp nawet chyba nie jeżdząc na większych rozmiarach. I dlatego takie tematy powstają bo wprowadzają w błąd zainteresowanych większymi alu.

Co kto lubi,

mam letnie oponki 235/45 R17, a zimowe 215/55 R16 i jasne jest to, że na 16 jest o 70% lepszy komfort. Co komu. Jedni stawiają na wygląd, a inni na wygląd/komfort, a jeszcze inni na sam komfort. Jeszcze raz napiszę: co kto lubi :cool1:

Na lato mam 17'', na zimę 15''. Całe lato chodziłem z bananem, jak fajnie auto wygląda... A całą zimę będę chodził z bananem jak wygodne jest auto :tongue4:

Cała prawda :naughty: Dobrze to ująłeś :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie tak jest. Naprawdę nie poczuliście różnicy komfortu między rozmiarami kół?

Bo ja jak założyłem 17'' po 15'', to uznałem że może jest nieco gorzej, ale różnica niewielka. Natomiast jak wpakowałem z powrotem 15'' na zimę, to komfort kox. Tylko, że nie zrezygnuję z jakości prowadzenia się auta na niższym profilu opony :>

To fakt, przy przejściu z 17" na 15" bardziej czuć różnicę. Ale nadal jest to mało odczuwalne. I nie ma sensu przez to rezygnować z dużych rozmiarów alu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak .. jeździłem na :

16 opona 205/55/16.. kurde szło .. na krótszym zawiasie gniotło ..jakby nie było ..

16 sprzedane i tyczasowa przesiadka na .. Moskalowe 15 :decayed: ..auto niby sżło lepiej ..ale haczyłem cały syf z ulicy ..opona wąska i nie szło trzymać sie w zakrętach..

17 ..jeden gwizdek ..mało odczuwalna różnica miedzy 16 ... 17 i opona 225/45 to nadal kupe tej gumy :kox: Poszło na zimę z oponami o takim samym rozmiarze :decayed:

Tu spadek komfortu widać między 15 a 17.. ale na 17 lepiej trzyma sie nawierzchni :good: :good:

Suma wszystkiego ..17 do bezpieczny rozmiar...auto wygląda przyzwoicie ..ale ..szybko sie opatrzy ..i felga nie wygląda juz na dużą ..trza 18 na wiosne :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma wszystkiego ..17 do bezpieczny rozmiar...auto wygląda przyzwoicie ..ale ..szybko sie opatrzy ..i felga nie wygląda juz na dużą ..trza 18 na wiosne

Tu Ci przyznam rację :tongue4: Mi też się 17" już opatrzyło i myślę nad 18". Ale to chyba dopiero w B6 bo mi się moje 17" bardzo podobają :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma wszystkiego ..17 do bezpieczny rozmiar...auto wygląda przyzwoicie ..ale ..szybko sie opatrzy ..i felga nie wygląda juz na dużą ..trza 18 na wiosne

Tu Ci przyznam rację :tongue4: Mi też się 17" już opatrzyło i myślę nad 18". Ale to chyba dopiero w B6 bo mi się moje 17" bardzo podobają :wink4:

Moje też mi sie podobają...dlatego nie sprzedałem ..a przeznaczyłem na Winter Session :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę się przesiadłem z 16 205/55 na 15 195/65/15 i jest rożnica.Auto lżej się prowadzi i wygodniej manewruje ale to mało istotna różnica ale przy nierównej drodze czy jeździe po dziurach różnica jest naprawde duża.Na 16 czuć było bardziej i głosniej każdą nierówność natomiast na 15 jadąc tą samą drogą niektórych dziur wogóle nie czuję.To tyle OT :wink4:

Na lato do B7 też bym jednak założył 18 ale na zimę 16 i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...