Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS włącza się bez powodu


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Byłem tydzień na urlopie w tym czasie autko stało pod oknem. Gdy wróciłem tarcze tak zaczął rude jeść, że masakra. Odpaliłem ją i chciałem się po prostu przejechać ale klocki tak do tarcz się przykleiły, że musiałem porządnie autkiem szarpnąć no i puściły. I od tamtego momentu mam dziwną sytuację z ABS. A mianowicie... Dojeżdżając do świateł i wciskając pedał hamulca do pewnego stopnia po chwili on sam się powolutku zapada i gdy już dosłownie się toczę, parę km/h to załącza się abs i autko staje, ale ten abs załącza się bez powodu czy to na suchym czy mokrym za każdym razem jak gdzies dojeżdżam tak się dzieje zresztą na trasie też lecąc załóżmy 150 i chce wyhamować nie gwałtowanie tylko normalnie do 100 to dzieje się tak samo, ABS się włącza. Gdzie szukac przyczyny? Nie palą mi się żadne kontrolki.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod Vaga jak masz możliwość i sprawdź prędkość kół, jeśli któraś wartość rożni się od pozostałych oznacza to błąd odczytu z czujnika ABS na danym kole . Może to oznaczać zabrudzenie czujnika , złą odległość od pierścieni bądź porostu sam czujnik jest do wymiany . Słyszałem że podobny problem może występować przy pękniętym pierścieniu ale sam nigdy się z tym nie spotkałem więc musiał byś sprawdzić wszystko po kolei .

Jak nie masz możliwości sprawdzenia go pod kompem to zapraszam do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości kol były te same, ta sama prędkość ale znajomy doradził mi żebym zdjął prawe tylne koło bo coś mu wlasnie z nim pokazało i żebym ten pierścień wyczyscil bo pewnie zardzewial jak stal i powinno być ok. Zobaczymy.

Tak jak kuzyn mówił, czyli przeczyscilem pierścień od abs'u w tylnym kole i gra gitara. Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...