Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piaskowanie kolektora dolotowego TDI


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwość wypiaskowania sobie kolektora dolotowego od środka.

Tu powstaje moje pytanie:

Czy nie wpłynie to na wariowanie komputera, bo przecież powietrze będzie mialo mniejszy opór, a może coś innego spowoduje nie na plus?

Już zapomniałem jakie są czujniki w układzie dolotowym.

A co myślicie o wypiaskowaniu kolektora wylotowego? Pomoże to cos?

Oczywiście pierw pozbyłbym się kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go śmiało piaskować, bo tam nie ma w kolektorze żadnego czujnika, inna kwestia jest taka, że raz dwa Ci go pokryje tłustą warstwą olejową i tyle z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go śmiało piaskować, bo tam nie ma w kolektorze żadnego czujnika, inna kwestia jest taka, że raz dwa Ci go pokryje tłustą warstwą olejową i tyle z tego wyjdzie :)

To ze nie ma czujnika w kolektorze to wiem. Chodzilo mi jakie sa wogole w dolocie i czy na nie to cos wplynie. A co z tego ze warstwa oleju bedzie ale nie bedzie taki chropowaty przez co powietrze ma zawirowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wcześniej czujnik temperatury powietrza, poza tym nic. O tej warstwie oleju mówię dlatego, że jak już ładnie tam zalegnie, to będzie calusieńki gładki :) Widziałem dwa rozebrane kolektory, w tym mój i tam warstwa skutecznie likwidowała chropowatości.

Ale oczywiście nie ma co zaprzeczać, masz możliwość, to piaskuj, na pewno mu nie zaszkodzi, a nóż coś zyskasz na elastyczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mowisz, ze tam taka ladna warstwa oleju jest to chyba nie ma sensu. Zreszta tak mysle co mi to da jak w glowicy nie bedzie wypiaskowane. Robic tak tylko dla zabawy to nie ma sensu.

Inne osoby mowia ze "szkoda zachodu" i chyba maja racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypaiskuj z zewnątrz i bedziesz miał czysty a potem to juz polerka na lustro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypaiskuj z zewnątrz i bedziesz miał czysty a potem to juz polerka na lustro :mrgreen:

W takie cos to ja sie nie bawie. Bo to by pasowalo wszystkie elementy aluminiowe tak zrobic, a mi sie nie widzi wszystko rozbierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to wypiaskujnapewno to nie zaszkodzi.......no a potem napiszesz jakie są efekty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem gdzies zdjecie jak wyglada poczatek kolektora z niezatkanym EGR i wygladal przerazajaco. Wiec sobie pomyslalem ze zatkam EGR i zrobilem to juz dawno, a ze pozniej wyczyszcze kolektor. Ale wpadlem na pomysl wypiaskowania i co do tego mam mozliwosc to zrobic. Wiec raczej to nie zaszkodzi. Poczekamy jak bede mial czas to wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...