Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] Odstawilem furaka do warsztatu (cd - happy end)


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coby mi go zagazowali i troche "wzmocnili". Jak bedzie po wszystkim zdam relacje:)

Gazowanie pewnie przejdzie bezbolesnie, ale boje sie co hamownia pokaze, bo jestem umowiony na "logi" dopiero w piatek - w sprawie dlugiego krecenia przed odpaleniem i zamulonego obrotka (o tym juz bylo).

Trzymajcie kciuki... Jak pojdzie dobrze to bede bogatszy o ponad 30 kucy i troche Nm:)

Pozdro

[ Dodano: 13-02-2007, 09:22 ]

tiaaaaa....

wlasnie dzwonili - po hamowaniu wyszlo 130 KM:D czyli moc nie przybędzie jeszcze dzisiaj zapewne:) w piątek robie logi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki, myśle że optymistyczne.

no narazie wiem ze turbina daje 0,3 bara:( takze regenerujemy...

jeszcze przeplywomierz sie sprawdzi:)

[ Dodano: 13-02-2007, 18:38 ]

No i LPG juz jest... Diagnoza co do braku mocy tez - moje 1.8T dysponuje zabojczym 130 KM i 160 Nm - to drugie mnie powala:) Turbina do roboty - daje tylko 0,3 bara... do tego widac podejrzana ryse na kolektorze wydechowym obok turbo... same przyjemnosci:)

Ale wielki + dla EGP za potraktowanie mojego "przypadku". Naprawdę potraktowali mnie poważnie, nie policzyli mi za hamowanie, ani za sprawdzanie doladowania, wszystko w bardzo fajnej atmosferze:)

Polecam... Gaz sprawdze w weekend na trasie Wawa - Gda - Wawa:)

Pozdrawiam

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego widac podejrzana ryse na kolektorze wydechowym obok turbo... same przyjemnosci:)

Ja mam tam między tymi trzema śrubami rysę już 2 lata, kolektor czeka w garażu na wymianę rozrządu, wtedy się go wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano mam wykres w schowku:) jest przerażający:) sprobuje wkleic skan za jakis czas...

co do rysy na kolektorze, to ja go jeszcze nie kwalifikuje do wywalenia:) w GSI mialem ryse przez 2 lata i nic sie nie dzialo...

ale po logach pewnie od razu wymienie turbine... to mnie nie minie zapewne, na wykresie widac ze od 3 tys zaczynaja sie anomalie (falowanie momentu itp) czyli dokladnie w momencie jak turbina powinna najwydajniej zaczac pracowac...

zobaczymy... dam znac...

[ Dodano: 14-02-2007, 19:59 ]

ponizej wykres z hamowni...

interpretacja podejrzewam jednoznaczna:D

wykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciag dalszy walki trwa.

MOje audi wlasnie wisi na podnosniku. Są jakieś jaja...

Na przewodzie wpadającym do kolektora ssącego od intercoolera - nie ma wogole cisnienia - powinien byc twardy przy 4000 tys obrotow. A mozna go normalnie zgiac palcami..

Zawor regulujacy cisnienie odok turbiny, jak mu podalismy sprezonym powietrzem - zadzialal. Wezyk ktory odchodzi od kolektora ssacego w strone bloku ma podcisnienie? Czy powinien miec?? I czy to on ma sterowac zaworem regulujacym cisnienie w turbinie?

Bo sie tu troche pogubliem.

Dzieki.

[ Dodano: 16-02-2007, 13:02 ]

ma ktos moze schemat wszystkich przewodow i czujnikow od sterowania turbina do wklejenia?

bede mega wdzieczny:)

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 16-02-2007, 16:30 ]

scaliłem

[ Dodano: 19-02-2007, 22:13 ]

no i pozamiatane... po poldniowej walce i wyjeciu turbiny okazalo sie ze krociec odpowiedzialny za puszczanie powietrza obok turbiny byl pekniety i klapka upustowa byla permanentnie otwarta:)

poskladalismy do kupy... obylo sie bez zakupu nowej turbiny, jedynie zepsulismy zawor ten na podcisnienie:) za mocno dmuchalem czyszczac:)

ale turbina jest w dobrym stanie... kolektor nie pekniety - tylko rysa:)

krociec scalony... moc powrocila... zupelnie inna jazda teraz... wymienione jeszcze 2 wahacze i furak smiga jak nowy...

jak wroce do stabilnosci finansowej dorzuce chipa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wykresik kiepski, ale po zrobieniu tego co powyżej napisałeś zapewne powróciło troche koników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...