Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon do ori lamp bez soczewki


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wałkuje Google w poszukiwaniu informacji o tym czy ktoś wsadził xenon do ori lampy z reflektorem bez soczewki i jak to wygląda. Das doszedłem do wniosku że jakby dało radę i miało to jakoś wyglądać to żarnik musi być d2r ma ktoś jakieś info więcej? Może doświadczenie? Jaki efekt? Bo ze nielegalne to zdaje sobie sprawę, jak sprawuje się w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy pewnie fajnie świeci :)

Ale będzie chyba oślepiać jadących z naprzeciwka. Ja bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spowodujesz wypadek czy stłuczkę nawet nie ze swojej winy a gliniarz lub kierowca będzie kumaty i powie ze go oślepiłeś to leżysz. Dowalą ci mandat , dowód poleci jeszcze będziesz musiał za swoje auto naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odpowiedzi z wszystkiego zdaje sobie sprawę, dlatego pytałem czy ktoś to miał i wie jak się sprawuje. Dlatego też wybór padł d2r bo one mają wyciemniona cześć żarnika właśnie żeby nie oślepiać. Skutki prawne znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem, ale jeżdżąc po Polsce wiem jak to się sprawuje, gdy co chwilę ktoś w nocy na trasie oślepia jadąc z naprzeciwka, albo stojąc w korku wali tym badziewiem w lusterka tak, że wypala oczy. Efekt jest oszałamiający. Mam ochotę wysiąść i młotkiem wywalić lampy delikwentowi. Życzyłbym sobie, żeby na naszych drogach było mniej egoistów myślących tylko o sobie. A jak ktoś nie bierze sobie do serca, że jego durne pomysły źle wpływają na bezpieczeństwo i komfort innych uczestników ruchu, to życzę mu odebrania dowodu rejestracyjnego i porządnego mandatu. A w razie wypadku gdzie komuś stanie się krzywda, życzę trafienia na kogoś kumatego, kto doprowadzi do regresu z OC domorosłego tunera i przyjdzie do końca życia płacić rentę poszkodowanemu.

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Policja-testuje-nowe-mobilne-urzadzenia-do-badania-swiatel,wid,18180334,wiadomosc.html?ticaid=1168b7

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wsadzisz d2r do zwykłych lamp bo inne mocowanie.

po drugie d2r ma zaciemnione boki. ale można go stosować tylko w lampach do tego przystosowanych. mówię tu o odbłyśnikach w lampie.

nie nadaje się do stosowania w lampach z kloszem kształtującym wiązkę. ( prążki na kloszu) jak to jest w przedliftowych lampach b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która często jeździ po nocach - nie wkładaj nic xenonowego, xenonopodobnego do lamp bez soczewek, błagam. Idzie dostać szału jadąc przed kimś takim, sobie może oświetlisz drogę i będzie Ci bezpieczniej ale nic tylko czekać, aż komuś tak błyśniesz, że zahamuje przed zakrętem a Ty w niego wjedziesz.. Albo soczewa, albo bez xenonu. Daj Panie spokój innym na drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt też czasem spotykam takich ludzi i zapomniałem że do nich dolacze :-D

No nic pozostaje mi tylko zmiana halogenów na xsenon, dzieki pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...