Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik oleju problem!


DmNQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam problem z czujnikiem oleju. Wywala mi błąd minumum poziomu oleju pomimo, że olej jest uzupełniony. Aby bład zniknął pomaga odkrecenie korka wlewu oleju i ponowne jego zakręcenie. Czy to popsuty czujnik ? Czy może coś z odmą ? ( dodam że odma była wymieniana pół roku temu na nową)

Czytałem o tym w tym temacie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/59236-b6-alt-czujnik-niskiego-poziomu-oleju-a4-b6/

jednak, temat do którego podany jest link a zawiera odpowiedź nie odpowiada. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę czujnika sprawdzałeś??

Jakiego czujnika ? Czujnik z kostką był w porządku przy wymianie olej. Podobno to problem z odmą, w jaki sposób można ją naprawić ? Kominukat znika po odkreceniu korka do oleju i pojawia sie znowu po okolo 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat znika po wyłączeniu zapłonu i otwarciu maski, nie trzeba odkręcać korka wlewu :) Jak sprawdzasz poziom oleju, po całej nocy postoju czy zaraz po jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat znika po wyłączeniu zapłonu i otwarciu maski, nie trzeba odkręcać korka wlewu :) Jak sprawdzasz poziom oleju, po całej nocy postoju czy zaraz po jeździe?

Początkowo znikał po podniesieniu klapy i wyłączeniu zapłonu. Teraz aby komunikat zniknął muszę odkręcić korek wlewu. Olej sprawdzam po nocy. Stan oleju jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach poziom oleju należy sprawdzać 10 minut po zakończeniu jazdy ze względu na powolne jego spływanie z górnych partii silnika do miski olejowej. Jak sprawdzisz 10 minut po jeździe to zobaczysz że będzie minimum i należy olej uzupełnić. Taki typ i nic nie zrobisz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach poziom oleju należy sprawdzać 10 minut po zakończeniu jazdy ze względu na powolne jego spływanie z górnych partii silnika do miski olejowej. Jak sprawdzisz 10 minut po jeździe to zobaczysz że będzie minimum i należy olej uzupełnić. Taki typ i nic nie zrobisz :facepalm:

Ok ale kilkanascie godzin po jezdzie pali się minumum, po sprawdzieniu zaraz po jeździe również jest miniumum na wyświetlaczu a w obu wypadkach stan jest dobry. Wygląda na problem z odmą jak pisali w poprzednich tematach, zatem jak tę odmę naprawić ?

Edytowane przez DmNQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza rolę gra tutaj filtr oleju. Nie które filtry maja w sobie zawór(chyba tak się to nazywa), które utrzymują olej w górnych partiach silnika co powoduje wolne jego opadanie. Przerabiałem temat osobiście i proponuje używać filtra MAN, KENECHT i chyba FILTRON. Mi to pomogło na takie objawy Oil min.

Edytowane przez TooMeeK87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...