Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prosze o pomoc regenerowac Vp44 wraz z sterownik czy bez niego


kumarr87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) podczas jazdy moje audi nagle przestalo wchodzic na obroty powyżej 2000tys nastepnie zgaslo i juz nie odpalilo. Dopiero na zaciag silnik znowu zamruczal, ale i tak nie wszedl na wiecej niz 2000tys obrotow. Mechanik stwierdzil ze vp44 nadaje sie do regeneracji wiec oddalem pompe do regeneracji i tu mam problem tupu czy regenerowac wraz z sterownikiem tak jak zaleca bosh, czy moze sterownik zostawic regeneracja z sterownikiem 2 500pln bez 1 300pln jest roznica wiec dylemat mam spory. Co Wy o tym sadzicie warto regenerowac dobry sterownik?

Edytowane przez kumarr87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tys plnów kupujesz anglika z normalnym silnikiem, składasz sobie normalny samochód a resztę opitalasz i masz jakieś 70 % zwrotu kosztów. Reanimacja 2.5 tdi to bzdura i masochizm. Nawet naprawa alternatora w tym badziewiu nie ma sensu.

Tak - przerabiałem temat , na co dzień używam takiego polifta - było to 2.5 tdi a teraz jest 1.8 T w quattro z manualem w 6 biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kaczor od razu z grubej rury,.

nie każde 2.5 v6 to padaka

najczesciej są problemy spowodowane niewiedzą,

na zaciąg się tych silników ani innych nie odpala!!!!!!!1

1300 za regenerację jak sterownik jest ok, to za drogo, max 500 zmien mechanika,.

w jaki sposób zregeneruje sterownik skoro jest dobry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację.Oddałem auto naprawa sterownika to koszt ok 300 zł.Natomiast regeneracja pompy wtryskowej w Słupsku to koszt do 2,5 tys.

Edytowane przez Mariusz Montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację.Oddałem auto naprawa sterownika to koszt ok 300 zł.Natomiast regeneracja pompy wtryskowej w Słupsku to koszt ok 600 zł.

600zl nie wiem czy wystarczy na komplet czesci na kompletna naprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za uszczelnienie zapłaciłem 600 zł. Gwarancja i to wszystko w renomowanym warsztacie. Ogólnie pompe posprawdzali ,sterownik w porządku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację.Oddałem auto naprawa sterownika to koszt ok 300 zł.Natomiast regeneracja pompy wtryskowej w Słupsku to koszt ok 600 zł.

600zl nie wiem czy wystarczy na komplet czesci na kompletna naprawe

nie wiem skąd mi 600 zł się napisało :) Kupiłem używaną pompę za 650 zł.Regeneracja nie opłacalna według mnie.

600zl nie wiem czy wystarczy na komplet czesci na kompletna naprawe

Regeneracja pompy niestety to koszt do 2,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tys plnów kupujesz anglika z normalnym silnikiem, składasz sobie normalny samochód a resztę opitalasz i masz jakieś 70 % zwrotu kosztów. Reanimacja 2.5 tdi to bzdura i masochizm. Nawet naprawa alternatora w tym badziewiu nie ma sensu.

Tak - przerabiałem temat , na co dzień używam takiego polifta - było to 2.5 tdi a teraz jest 1.8 T w quattro z manualem w 6 biegach.

napisz mi dlaczego naprawa alternatora nie ma sensu akurat w tym silniku ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie cudne dojście jest - żeby do niego dojść oczywiście trzeba rwać przód. Regulator z bólem ręki jeszcze da radę z kanału - ale to opcja dla upartych. W moim przypadku właśnie awaria alternatora przeważyła czarę goryczy - jak już zdjąłem przód to od razu wywaliłem całość, mimo że wałki miał sprawne i pompę również - sam motor sprzedał się w cenie anglika z 1.8T więc nie mam żalu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterownik masz dobry to tylko mechanik regeneracja a jeśli nie masz 100 % pewności czy sterownik w pozadku to rób całość z doświadczenia wolał bym i tak zrobić całość a ceny twój mechanik ma z kosmosu ja za regenerację całości zapłaciłem 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem 3 lata wstecz przy przebiegu około 280 tys, silnik nie odpaliło bez wcześniejszych oznak-diagnoza pompa. wysłałem do firmy Turbo -Tech w Gliwicach do regeneracji. Za dwa dni miałem pompę, koszt 2,5 tys + gwarancja na piśmie 100 tys. km lub 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...