Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Obrotomierz nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam miłośników Audi.Mam pewien problem, mianowicie przestał całkowicie działać obrotomierz.Po przewertowaniu forum prawdopodobną przyczyną miały okazać sie zimne luty w desce rozdzielczej, jednak elektronik stwierdził, że są jak najbardziej ok.Prosze o pomoc, co może być przyczyna?

Opublikowano

Napisz jaki model licznika vdo magnetti uknsi najlepiej zrob test zegarow vag comem pewnie wiele wyjasni

Opublikowano
  • Autor

Test robiłem i nic nie wykazał:(A gdzie znajde model licznika?

Opublikowano

Zrob odput test zobacz czy licznik sprawny.

Opublikowano

Witam miłośników Audi.Mam pewien problem, mianowicie przestał całkowicie działać obrotomierz.Po przewertowaniu forum prawdopodobną przyczyną miały okazać sie zimne luty w desce rozdzielczej, jednak elektronik stwierdził, że są jak najbardziej ok.Prosze o pomoc, co może być przyczyna?

Sprawdź regulator napięcia w alternatorze, to on odpowiada za sygnał w obrotomierzu.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dowiadywałem sie w servisie i z tego co mi wiadomo sygnał na obrotomierz w tym modelu nie idzie z alternatora tylko z wału.Ma ktoś jeszcze jakąś opcje dlaczego obrotomierz nie działa?

Opublikowano

Kolego sprawdź czujnik na skrzyni.

Opublikowano
  • Autor

Czy czujnik przy skrzyni odpowiada za sygnał do obrotomierza czy do prędkościomierza bo z tego co wiem to do tego drugiego?

Opublikowano

Czy czujnik przy skrzyni odpowiada za sygnał do obrotomierza czy do prędkościomierza bo z tego co wiem to do tego drugiego?

Napisałem przecież wcześniej co odpowiada za sygnał obrotomierza.

Opublikowano
  • Autor

Ok kolego dzieki.Nie denerwuj sie bo wole sie upewnic.Sam zobacz pare postow wyzej co napisal kolega "spetsnaz"

Opublikowano

Ok kolego dzieki.Nie denerwuj sie bo wole sie upewnic.Sam zobacz pare postow wyzej co napisal kolega "spetsnaz"

Wiem co napisałem :naughty: Czy sygnał wcześniej zanikał? Gubiłeś obrotomierz, czy stało się to z dnia na dzień, podczas jazdy, czy po odpaleniu.
Opublikowano
  • Autor

ha ale ze mnie zawias :wallbash: nie zkminiłem że to Ty:)Obrotomierz przestał dzialac z dnia na dzien.Wczesniej nic nie wskazywalo zeby cos bylo nie tak.Wyciagalem juz deske i elektronik sprawdzal zimne luty - wszystko ok, deska sprawna.Podpinalem tez auto do vaga i tam rowniez nie bylo bledow.Chce sprawdzic ten nieszczesny czujnik tylko nie wiem gdzie go znalesc.

Jeszcze raz dzieki za pomoc

Opublikowano

u mnie obrotomierz raz pokazuje normalnie a raz zatrzymuje sie na 3 tys obrotow oooo i nie wiem co jest, ale jakos mi nie przeszkadza :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

Koledzy napiszcie mi jeszcze czy ten czujnik przy skrzyni to czujnik obrotów wału, tzw czujnik halla?

Opublikowano

Koledzy napiszcie mi jeszcze czy ten czujnik przy skrzyni to czujnik obrotów wału, tzw czujnik halla?

Nie masz u siebie czujnika Halla. W skrzyni znajduje się czujnik prędkości oraz biegu wstecznego.

Sprawdź połączenia elektryczne przy alternatorze.

Opublikowano

jak by sie okazało ze to jest silniczek obrotomierza to mam uk nsi do sprzedania (tanio) razem z tarczą i wskazówką coby tylko przykręcić i jechac :>

Opublikowano
  • Autor

OK fajnie tylko ze predkosciomierz dziala bez zarzutow.Nie dziala obrotomierz!

Opublikowano

Ja też u siebie miałem problem z obrotomierzem (fakt że inny silnik bo PB) i rozwiązałem go dopiero po dłuższym czasie-nikt nie wiedział co jest. Sprawdzane były zimne luty w zegarach, kupiony drugi licznik (chociaż test zegarów wychodził pozytywnie), sprawdzona cała instalacja elektryczna, sprawdzony komputer, błędów żadnych też nie było I nic nie pomagało. Długo jeździłem bez obrotomierza i z kolorofonem na zegarach (paliły się wszystkie kontrolki) i nie załączała się klimatyzacja. Padało jeszcze podejrzenie na impulsator zapłonowy i czujnik halla. Aż trafiłem do konkretnego gościa. Diagnoza była szybka krótka i trafiona-do wymiany cały komputer (pognite ścieżki). Tak też zrobiłem-i od tego zabiegu jak ręką odjął :) Nie wiem skąd u Ciebie motorek dostaje sygnał na obrotomierz ale na pewno musi iść przez komputer-spróbuj sprawdzić jeszcze to

Sorki za "krótką" historię mojego przypadku ale może doszukasz się u siebie podobnych objawów :)

Powodzenia

Opublikowano
  • Autor

Dzieki serdeczne kolego.Sprobuje i tego rozwiazania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.