Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kąt wtrysku czy świece ?


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: forumowiczów!mam nowe pytanko co do swego małego traktora..Jak już za oknem widać śniegu troszke,a rano przy gruncie ok.-5stopni.Odpalam auto,kręce ok.3 sekund,uff odpalił,tylko obroty jakoś dziwnie trochę za wysokie(w granicy 1100)i powoli spadają.Z tyłu autka przez kilka sekund całkiem pokazny obłok dymu,ale po 15-20 sek praktycznie staje sie niewidoczny...Terazz pytanko-skoro mamy dopiero -5 stopni,czy zachowanie silnika jest dobre w 100%??czy jak przyjdą mrozy po 15-20st.tak samo bedzie palić??aku mam nowy dodam.Czy może świeczki wymienić?czy kąt wtrysku sprawdzić?dodam że szukałem zbliżonych tematów,ale podobnego nie znalazłem...PozdRAwiAM :audi: :audi: all!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akie objawy miałem przy złym kacie wtrysk i przepalonych 3 świecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:czapki z głów!spoko tyle ciekawych porad,trzeba pomyśleć o świecach na samym początku...a kąt wtrysku,to gdzie/u jakiego mechanika można zobaczyć?czy to tylko VAGiem sprawdzamy??A co do świecy kupował ktoś do swego traktorka jakieś BOSCH,NGK,czy BERU na allegro?jest tam jakaś warta plecenia..słyszałem że są tamtanie podróbki...ale czy drozsza znaczy lepsza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ngk lub beru[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 20:00_________________________________________________kat sprawdzasz VAG-iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz zdjąć kapturki na świecach, wziąć amperomierz lub kawałek przewodu podłaczyć do pusa akumulatora a drugim końcem do świeć żarowych. Przy amperomierzu u mnie pobór prądu był ok 11A, a przy przewodzie powinno występować iskrzenie.

Kąt wtrysku sprawdzasz VAG'iem: Sterownik silnika -> Basic Settings -> Grupa 000 -> pozycja 2 (49-54 przy AFN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...