Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnik tlenu.


M0rison

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskakuje mi check jak go usunę to czasami go nie ma 1 dzień a czasami 15min. Pokazuje mi taki błąd 16514 p0130 Czujnik tlenu 1 (Blok1) Uszkodzenie sp. Objawy są takie że gdy odpalę silnik to od czasu do czasu wachlują obroty 1000-1500 skaczą i tak przez 10sec i wraca wszystko do normy. Jak skaczą mi tak obroty wystarczy że dodam gazu i też sie uspokaja. Nie ma to nic wspólnego z temperaturą silnika ani instalacją lpg. Problem coraz bardziej się nasila. Czy to może być przepływomierz? Czy coś związane z przepustnicą?

Sondy lambda dwie wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie sondy przed katalizatorem nie działa. Sprawdź okablowanie sondy i wtyczkę. Sondy wymieniałeś na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy jakas podróbka? Sprawdz czy na wtyczce na środkowych stykach jest napięcie ok 12 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy jakas podróbka? Sprawdz czy na wtyczce na środkowych stykach jest napięcie ok 12 V

Sondy zamiennik. Wczoraj założyłem sondy od audi kolegi ma też b6 2.0 problem dalej ten sam. Zauważyłem jeszcze że na zimnym silniku po odpaleniu samochód dosyć nie równo chodzi - trzęsie budą i obroty minimalnie skaczą.

Napięcie na sondzie sprawdzałem wszystko wydaje się Ok.

Dodatkowo wywala mi błędy

16523 p0139 -Czujnik tlenu 2 powolna odpowiedz

17522 p1114

16524 p0140

Auto oddaje do mechanika. Za kilka dni napisze czy problem się rozwiązał

Odebrałem już auto od mechanika. Okazało się że 2 sondy nie działają - tak te nowe gówniane zamienniki z allegro. Kupiłem 2 oryginały i problem się rozwiązał.

Za 2 sondy boscha zapłaciłem 900zł + 100 zł za robote.

Edytowane przez M0rison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...