Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

czujnik G40

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy ktoś się orientuje jaki jest numer seryjny czujnika (G40) położenia wałka rozrządu. Bo wszędzie szukam i nigdzie nie moge tego wygrzebać do silnika BPW 2.0 tdi 140km. Z góry dzięki i pozdrawiam:-))

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Dzieki za link tego wlasnie szukalem gplaza.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

:hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, czy ktoś się orientuje jaki jest numer seryjny czujnika (G40) położenia wałka rozrządu. Bo wszędzie szukam i nigdzie nie moge tego wygrzebać do silnika BPW 2.0 tdi 140km. Z góry dzięki i pozdrawiam:-))

Cześć,'jakie miałeś objawy uszkodzenia tego czujnika ?

Opublikowano
  • Autor

Bardzo proste. Auto trzeba dluzej krecic zeby odpalilo. Typowy objaw uszkodzenia G-40 z gory mowie ze bardzo ciezki towar do zdobycia jedynie orginal pare stowek kosztuje.na vagu by ci wywalilo blad

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź,

natomiast :

Bardzo proste. Auto trzeba dluzej krecic zeby odpalilo.

Bez względu na to czy ciepły czy zimny silnik?,

oraz czy może mieć wpływ na podwyższone obroty silnika?

Opublikowano
  • Autor

Nie z obrotami u mnie nic nie bylo wspolnego. Ale trzeba bylo dluzej krecic na zimnym i cieplym. Jak masz vaga to sprawdz bledy. Powinno wywalac blad czujnika G-40

Opublikowano

Jeśli G40 jest walnięty, to ECU ma wtedy problem z identyfikacją 1-szego cylindra i kolejnością wysterowania wtrysku na pompkach. Zapodaje wtedy tryb awaryjny w czasie rozruchu, posiłkując się sygnałem z G28 (tj. impulsuje pompkę na 1-szym cylindrze do czasu, aż nie nastapi zapłon, wtedy wał przyspiesza i co mierzy właśnie G28). Stąd jedynym objawem uszkodzenia G40 jest długi rozruch, bez względu czy silnik zimny, czy ciepły.

Opublikowano

Jeśli G40 jest walnięty, to ECU ma wtedy problem z identyfikacją 1-szego cylindra i kolejnością wysterowania wtrysku na pompkach. Zapodaje wtedy tryb awaryjny w czasie rozruchu, posiłkując się sygnałem z G28 (tj. impulsuje pompkę na 1-szym cylindrze do czasu, aż nie nastapi zapłon, wtedy wał przyspiesza i co mierzy właśnie G28). Stąd jedynym objawem uszkodzenia G40 jest długi rozruch, bez względu czy silnik zimny, czy ciepły.

Dzięki za informację - muszę podpiąć pod VAG -będę wiedział dużo więcej- jeszcze raz wielkie dzięki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.