Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam do wymiany klocki z przodu oraz z tylu.

Ale porownalem sobie zaciski z przodu z drugim - prawie takim samym samochodem, maja zupelnie inna konstrukcje.

I teraz pytanie - czy klocki sa takie same czy w zaleznosci od - czegos - moga sie roznic?

Samochody A4 B8,

jeden z 2009, quattro, sedan.

drugi 2010, naped przod,kombi.

Druda sprawa - hamulce tyl - zaciski wygladaja na takie same, ale tu tez - czy klocki sa rozne klocki, czy takie same.

Nie mam niestety mozliwosci dobrania sie do bebechow.

Opublikowano

Powinno być jakoś tak:

w większości wersji silnikowych podstawowe hamulce

w 2.0 TFSI / 3.0 TDI lepsze hamulce

W S4 jeszcze lepsze

W RS4 najlepsiejsze

Ale na pewno było o tym nie raz na forum.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Powinno być jakoś tak:

w większości wersji silnikowych podstawowe hamulce

w 2.0 TFSI / 3.0 TDI lepsze hamulce

W S4 jeszcze lepsze

W RS4 najlepsiejsze

Ale na pewno było o tym nie raz na forum.

Wiesz że twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu, skoro autor pisze że porównywał takie same samochody, zresztą Ty masz takie same hamulce jak w 2.0tdi czy 1.8 tfsi... Autorowi raczej chodziło o to że przednie zaciski się różnią.

I zacisk ATE wygląda tak:

c7wtv4bm.jpg

a zacisk TRW wygląda tak:

3upzidvo.jpg

Edytowane przez zabiello

Opublikowano

Autor wskazał na prawie takie same auta, nie podając nawet wersji silnikowej.

Prześledź trochę dokładniej informacje techniczne, bo w 2.0 TFSI / 3.0 TDI są inne hamulce - tarcze 320/30 zamiast 314/25.

Opublikowano

Autor wskazał na prawie takie same auta, nie podając nawet wersji silnikowej.

Prześledź trochę dokładniej informacje techniczne, bo w 2.0 TFSI / 3.0 TDI są inne hamulce - tarcze 320/30 zamiast 314/25.

Ok, zwracam honor, w 1.8 jest 314 a nie 320,ale same klocki hamulcowe to prawie takie same, znikoma różnica miedzy tymi pod 314 a pod 320, ale wracając do tematu autor miał pytanie czemu zaciski różnią się konstrukcyjnie.

Opublikowano

Nie taka znikoma różnica, bo oprócz średnicy jest duża rożnica w grubości tarczy.

Opublikowano

Czytaj choć raz ze zrozumieniem, ja o gruszce ty o pietruszce.... czy to w 1.8 czy to w 2.0 były montowane ATE albo TRW zaciski więc w 2.0 również są zaciski ATE takie jak w 1.8.

Edytowane przez zabiello

Opublikowano

1.8T - zacisk Ate, tarcza 314/25mm

2.0T - zacisk TRW, tarcza 320/30mm

Opublikowano

Czytaj choć raz ze zrozumieniem, ja o gruszce ty o pietruszce.... czy to w 1.8 czy to w 2.0 były montowane ATE albo TRW zaciski więc w 2.0 również są zaciski ATE takie jak w 1.8.

No jak widać chyba jednak nie :)

Czyli autor nie widział prawie takich samych aut, albo prawie robi wielką różnicę.

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

2.0T - zacisk TRW, tarcza 320/30mm

Dev zdjęcia z tematu andynl który ma 2.0 tfsi:

http://fs2.directupload.net/images/150106/wfvxoqs7.jpg

http://s14.directupload.net/images/141123/ta4pqyco.jpg

oraz z innego 2.0 tfsi które znalazłem:

https://h-a.d-cd.net/5bfe026s-960.jpg

Wyglądają zupełnie jak ATE, nie zamierzam się z Tobą sprzeczać w sprawie hamulców, jeśli nie mam racji to mnie popraw ale zaciski nie wyglądają jak TRW.

Edytowane przez zabiello

Opublikowano

Na wszystkich zjeciach sa tesame zaciski Ate

Opublikowano

A ten inny 2.0 TFSI to czyj?

Opublikowano

W sumie pytanie do zabiello :)

andynl ma na pewno słabszą odmianę 2.0 TFSI. Może tylko w tej mocniejszej były tarcze 320/30?

Opublikowano

Z rosyjskiego forum.

https://www.drive2.ru/l/9313108/ a tu https://www.drive2.ru/r/audi/616167/ główna strona samochodu na której są dane samochodu.

2.0tfsi 180KM w tych wersjach są Ate. Post nr 259 w temacie andynl, pisze że miał tarcze przód 320mm i zacisk jak widać na zdjęciach, Ate.

Edytowane przez zabiello

Opublikowano

W sumie pytanie do zabiello :)

andynl ma na pewno słabszą odmianę 2.0 TFSI. Może tylko w tej mocniejszej były tarcze 320/30?

Na pewno byly.

Opublikowano

A ten inny 2.0 TFSI to czyj?

Np. w Q5 2.0TFSI może być Brembo 8R0615107 pod tarcze 320 lub 8R0615107A pod 345mm :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie zagladalem chwile na forum, a tu sie rozwinela dyskusja.

Gwoli wyjasnien, mam dwie A4:

1. 2.0 TDI(136KM), avant, z polsportowym zawieszeniem, 2010 rok.

2. 2.0 TFSI(210KM), quattro, sedan, automat dwusprzeglowy, z komfortowym zawieszeniem, 2009 rok.

Mam do wymiany w obu samochodach klocki, wiec stad moje pytanie o roznice.

Porownalem dwa ze soba i na chlopski rozum powinno byc to samo, ale ... no wlasnie sie mocno roznia klocki i same zaciski.

Pod koniec tygodnia bede zmienial opony na letnie to zrobie dokladniejsze zdjecia.

Opublikowano

Czyli się wyjaśniło.

Auta mają dwa zupełnie inne systemy hamulcowe.

Musisz kupić dwa rodzaje tarcz i klocków.

Opublikowano

Dodam tylko że u mnie w 1.8 tfsi zaciski wyglądają tak samo jak u andynl seryjne.

Edytowane przez zabiello

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.