Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie auta obsluguje kabel KKL


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, jakie auta/marki ogarnie kabel KKL lub HEX CAN. Praktycznie wszystkie marki posiadaja zlacze OBD2 i chcial bym dowiedziec sie czy naszym kabelkiem uzywajac odpowiedniego programu moge ogarnac kazda marke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can to masz np b6 z konca produkcji kazde b7 i nowsze wszystko co starsze niz b6 KKL i poczatek produkcji też. za zwyczaj jest to tak ze auta po 2003r juz są po CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales pytania, vagiem bawie sie od 8 lat i troszke wiem na ten temat ale wkoncu czas isc o krok dalej bo jest duze zapotrzebowanie na diagnostyke.

Chodzi mi o to czy nasz kabel KKL lub HEX CAN ugryzie Forda Puegeota i wszystkie inne posiadajace OBD2.

To ze kazda marka ma inne programy do obslugi to zrozumiale ale nie wiem jak to jest z interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bawisz sie od 8lat powinieneś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz co masz na myśli pisząc "nasz kabel" ? co to za kabel ? Jeśli masz na myśli VCDSa to kabel służy do samochód VAG nie które fordy dało się podpiąć np galaxy bo to było to samo co sharan bodajże. Wydaje mi się że źle zadałeś pytanie a nie ja źle odp :) Poza tym "nasz kabel" cokolwiek to znaczy nie działa z każdym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiem lat zabawy vag i nie wiesz ze każda firma ma swój kabel ,intefrejs ,sonde, lub inne dziadostwo do diagnostyki i jest dedykowane pod konkretną markę i zazwyczaj interfejs jest kluczem i licencja do programu. Interfejs o nazwie kkl to nic innego jak najzwyklejszy kabel oparty na maxie 232 który można zrobić z kilku elementów. Oprogramowanie dostępne w sieci w połączeniu z tym kablem coś tam pokaże ale zazwyczaj są to mało wiarygodne informacje i często pokazuje głupoty. Jeśli chodzici o konkretne info co obsłuży oczywiście oryginalny vcds hex can masz tu te auta obsługuje. Oprócz oczywiście całej grupy vag.

  • BMW: 7-ka '03, 330d '04.
  • Fiat: Punto II, Panda.
  • Jeep: Grand Cherokee '00
  • Lexus: ES300, ES330.
  • Mercedes: SLK 230 '02, E500 '01, M270 CDI '04, Vaneo '03, Vito '02.
  • Opel: Vectra C '03, Insignia 2.0 Turbo 2010
  • Renault: Laguna dCi '02, Twingo '02, Kangoo.
  • Saab: 93 Sport '05
  • Volvo: S
Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie napisalem jak wól w pierwszym poscie "jakie marki ogarnia kabel KKL i HEX CAN USB"

KKL od viakena HEX CAN polski klon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta po 2003r juz są po CAN

Nie, nie , nie. Niektóre VAG-i nawet do 2010 idą po linii "K". Nie odróżniasz CAN - diagnoza od CAN - wewnętrzny.

Tak jak w temacie, jakie auta/marki ogarnie kabel KKL

KKL ogarnie z reguły auta i moduły gdzie diagnostyka nie idzie po CAN. Przede wszystkim grupa VAG. Jeśli chodzi o inne marki to tylko te gdzie linie diagnostyczne są na tych samych pinach co w grupie VAG (bo nie w każdej marce jest tak samo pomimo 16 pinowych gniazd OBD-II, są różne standardy i protokoły) i oczywiście jeśli będziesz miał odpowiedni program do danej marki (do tych starszych w sumie w sieci jest kupę różnych).

HEX CAN.

Ten generalnie jest tylko do grupy VAG i programu VCDS. Wsad fejsu jest jednocześnie kluczem do pełnej wersji programu. VCDS ma też funkcję trybu OBD-II do niektórych marek, Tom A4 akurat skopiował listę tych aut ze strony Adako i są w poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co piszecie jest prawdą ale to już wiem, pytanie nie jest o grupe VAG.

Może z innej strony, posiadam również moduł ELM 327 bluetooth jak kazdy wie jest to zabawka ale łączy sie zarówno z Forde Focusem 2006, peugeotem 308 i moim a4 b6.

Moje pytanie jest takie same od samego początku czy kablem KKL lub HEX CAN połączy sie np z FOCUSEM 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad kkl nie a jeśli nawet to pokaże głupoty i nie prawdziwe info. ad hex can nie

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie inne pytanie pacjent to passat b6 z 2005/6 r teraz mam kkl od viakena i vag com łączy mi się tylko z sterownikiem silnika z reszta nie, a musze wykasowac błąd poduszki. Jaki kabel musi do tego być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...