Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zielona kontrolka check engine - brak mocy


scOOtt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, lecz póki DPF nie daje żadnych oznak zużycia niech sobie bedzie. On tu nie ma nic do rzeczy. Z pomocą polecanego przez kolegę wrclaguna - Łukasza - do sprawdzenia pozostało mi:

Sztanga czy sie nie zacina (przy podłączonym vagu niby pracowała poprawnie) ale dla pewności trzeba sciągnąć sama gruszkę sprawdzić ja i organoleptycznie sprawdzić działanie sztangi. Jest jeszcze gruszka od EGR która moze byc nieszczelna i podciśnienie ucieka. Jeszcze raz wszystkie przewody podciśnienia oraz sam sterownik silnika czy nie było cos przy nim kombinowane. Z opinii rożnych mechaników sterownik silnika raczej jest elementem trudnym do zepsucia sie, ze tak to ujmę. Podaje rożne wartości ciśnienia atmosferycznego wiec cos tam mierzy - trzeba metoda prób i błędów posprawdzać. Dam znac w temacie co by innym na przyszłość było łatwiej.

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sobie kolego ten dpf i wymieniaj wszystko pokolei ☺ zdrowia życzę

http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,7nsek - poczytaj sobie ten artykuł i weź na poprawkę to, że twój dpf nie wchodzi w stan dopalania. Nic Cię też nie informuje o tym, że ten filtr jest zatkany, bo w edc15 nie ma takiej możliwości. O tym jaki wpływ ma ten dpf ma na osprzęt już się rozpisywał nie będę. Tyle w tym temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jedź do mechanika. Z tego co piszesz jeźzdzisz tylko do usuwaczy błędów. Wystarczy przejechać się, zrobić komplet podstawowych logów i juz wiadomo co na rzeczy. To jest prosty silnik w diagnozie nie ma tam zadnych zagadek. Albo podjedz do mechanika niech ci zapisze dokladnie kody błędów i logi podstawowe, wtedy można powiedzieć coś więcej bo tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory wszystko mi robił dotychczasowy mechanik. Uczciwie i niedrogo. Ale czas chyba na jego zmianę skoro nie potrafi określić gdzie leży problem. W poniedziałek uderzam do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet logów inaczej jedni beda ci pisali wywal dpf inni wyczyść turbine inni kaza ci vacum wymienić albo n75 a ty mozesz dalej problemu nierozwiązaç, a tak moze coś na logach wypatrzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18000

P1592

Altitude Sensor / Boost Pressure Sensor, Implausible Correlation

Taki błąd wywala VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wiązke czujnika ciśnienia doładowania (g31)

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolcie ze sie podepne. A mianowicie wracając z X urodzin A4 klub polska zaświecił mi sie check i auto stracilo moc z dołu, na trasie powrotnej z Tom3k podpielismy Vcdsa i okazalo sie ze wina jest po stronie EGR, wczoraj wczyscilem i zaslepilem Egra ale problem nie ustal i w drodze do pracy znów wywaliło checka. Auto zbiera sie dopiero od 1900 obrotow jak turbawka zaczyna ciągnąć ale dół to jest porażka, ja mu gaz a on zbiera sie swoim mulowatym tempem, rok temu turbawka zostala wymieniona na używkę. Co moze być przyczyną? Gdzie szukać problemu? Z racji zbliżających się świąt auto dopiero po świętach bedzie mógł obejrzeć mechanik, i tu znów problem bo ciężko o dobrego i rzetelnego mechanika, ostatnio co mialem problem z turbawka to chcial mi pół silnika wymieniac. Jest może ktoś z klubowiczów z podkarpacia kto mógł by mi pomóc? Pacjent a4 b6 1.9 avf 130km

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema żadnych błędów? Zwłaszcza przepływki? Dym jak muł? Jak zaczyna ciągnąć to szarpnięcie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko błąd EGR i do 1900 zbiera sie jak mół a reszta ok, nie szarpie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...