Skocz do zawartości
IGNOROWANY

swap 1.8t przedni naped na 1.8t quatro


kudłaty997997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanko posiadam silnik 1.8 t z a4 b5 z napędem na przód czy ten silnik nadaje się na swapa do wersji quatro plug&play??? Jeśli nie to co trzeba przerabiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopłacalne moim zdaniem, trzeba ogarniać podłogę żeby wał leciał (dlatego w quattro masz takie wgłębienie z tyłu przed nogami), inna skrzynia biegów, tylne zawieszenie, tłumik bodajże też trochę inaczej przebiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Ty masz silnik 1.8t ktory byl/jest w samochodzie z napedem na przód. A ten silnik chcesz wsadzic do samochodu ktory ma quattro? Czy chcesz przerobic swoje auto z oski na quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 przerobić na quattro się nie da zupełnie inna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik możesz włożyć z fwd do Q , skrzynia musi być Q ale silnik jest taki sam żadnych różnic tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik możesz włożyć z fwd do Q , skrzynia musi być Q ale silnik jest taki sam żadnych różnic tam nie ma.

o to mi chodziło po prostu mam a4 w który stał w "krzokach" bo kupiłem crx-a ed9 a w audi poszedł dwumas i poszło w odstawkę ale teraz żona idzie na prawko a w mojej a4 silnik był dzwon przebieg 180 tys za to w środku wiadomo jak to po takim postoju grzyb stęchlizna zawieszenie hamulce tak samo , karoseria też bez szalu bo auto było bite i szpachla płynie, więc postanowiłem, że kupując a 4 albo a6 z uszkodzonym silnikiem przełożę swój i zaoszczędzę na tym jakiś% ceny (ale jak patrze na aukcje allegro , olx to już zaczynam wątpić z dobrym silnikiem 5 tyś z uszkodzonym też 5 tys , nie rozumiem ludzi sprzedają auta z uszkodzonym silnikiem a wołają za niego niekiedy więcej niż ci z sprawnym motorem) i właśnie chodzi mi o to, czy jak kupie budę z dobrą skrzynią i napędem Q to bez problemu wsadzę swój motor z fwd czy quatro odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja szukam czegoś pomiędzy tzn kompletny tylko z uszkodzonym silnikiem np zatartym , sam silnik może być wyjęty, ale reszta kompletna tzn fotele mi nie potrzebne bo mam 2 komplety ale reszta musi byc nie chce mi sie bawic w przekladanie np pulpitu. Pół roku temu jak temat mnie malo interesował to było takich pełno za 1700 -2500 zl a teraz nic nie ma a jak jest to golas bez klimy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...