Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeci kontrolka ABS, gaśnie wyświetlacz, zagotowany akumulator. Od czego zacząć?


darek2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu sporadycznie zaczęła mi świecić kontrolka ABS oraz w tym samym momencie gasł wyświetlacz na klimatroniku. Sterowanie nadmuchami działało nadal. Pierwsze za co się zabrałem to klemy i masa = OK,

Sprawdziłem napięcia: na zgaszonym ok 12,5v. Sprawdziłem również na odpalonym silniku (+światła,nadmuchy,radio) oraz na wyjściu z alternatora: około 14v.

Następnie podmieniłem akumulator na sprawny z benzyniaka 1,6, oczywiście trochę mniejszy, ale na rozruch wystarczyło. Jednak na tym akumulatorze kontrolka abs nie zapala się już co jakiś czas, lecz świeci non stop. Wyświetlacz klimatronik oczywiście nie działa. Dodatkowo po około 10km aku zagotował :grin:

Zamontowałem ponownie stary większy aku. Problem z kontrolką ABS i wyświetlaczem nie jest już uaktywniony cały czas, lecz odzywa się co kilka minut.

Po podpięciu komputera nie znajduję błędów ABS, lecz "00532- napięcie zasilające".

Aktualizacja: Pod gniazdo zapalniczki podpiąłem miernik napięcia, przed odpaleniem ok 12,5V, po odpaleniu ok. 14,1V. W momencie wystąpienia błędu ABS i przygaśnięcia klimatronika napięcie wzrasta do 19V. Gdy błędy gasną odczyt wraca do ok 14,1V. ...i tak ponownie :) Po wejściu na wyższe obroty podczas jazdy, tzn ok 3000 tak jak wskazał kolega powyżej, błąd uaktywnia się i napięcie uplasowuje się ok 19 V. Dodatkowo zauważyłem, że problem występuję po uzyskaniu pełnej temperatury 90 stopni. Mało tego czasem przy zmianie biegów, ruszaniu/ostatniej fazie hamowania przez około sekundę daje się słyszeć odgłos otarcia zbliżony np. gumy o szybę.

Proszę o radę co może być przyczyną. Akumulator? Regulator napięcia? Masa? Przewody? W którym kierunku rozpocząć działania aby nie narobić sobie kosztów?

A4 B5 1,9 AFN 110km 1997r.

Edytowane przez darek2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie na aku przy podwyższonych obrorach.

Wysłane z mojego myPhone ARTIS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstaw bez demontazu sam wklad elektryczny stacyjki i zobacz co sie bd dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, powód regulator napięcia.

Edytowane przez darek2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...