Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Leje pompa - fotki - co radzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Objaw był taki : po całej nocy jak odpalałem auto to silnik dostawał małych drgawek. Zaniepokojony tym zjawiskiem dziś chciałem sprawdzić świece żarowe i po odkręceniu pokrywy na silniku poczułem zapach ropy. W miejscu zaznaczonym na trzecim zdjęciu leje na 100% ale tam z tyłu też jest obejdzione ropą i pod spodem kropla wisiała. Można to zrobić samemu czy oddać do mechanika i czy wystarczy uszczelnić czy regeneracja? :shocked: Dodam że od pewnego czasu tak jak by troszke mocy ubyło ale może się myle. Tylko nie piszcie mi że notlauf albo zapnij Vag-a bo to nic nie da. Świece też sprawdziłem i są sprawne i napięcie dochodzi- tak przy okazji.

b0e4b1c81c6bad63med.jpg

84766e563d4d4b67med.jpg

e77ebbaf7813d8c2med.jpg

:shocked:

Opublikowano

do pompiarza na wymianę oringów i uszczelnień i po kłopocie. :good:

miałem tak samo w afn'ie

Opublikowano

Na twoim miejscu oddałbym do fachowca. Miałem problem z cieknącą pompą w starej 80. Fachowiec wziął za uszczelnienie i regulację 250 zł - ja tylko podstawiłem samochód, a on zrobił całą resztę.

Opublikowano

uszczelnic ...

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanie: można z tym tak chwile pojeździć??? tak z tydzień?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam,

jak się skończyła twoja przygoda z cieknącą pompą?

kolega ma taki wyciek w 1Z i ma podobne objawy do twoich

pozdrawiam

Opublikowano

kurde, mam ten sam problem. zaniepokoilo mnie wysokie spalanie, tzn. na kompie bylo mniejsze niz w rzeczywistosci. myslalem, ze dystrybutory tak oszukuja, ale wczoraj zobaczylem plamke pod autkiem, otwarlem maske na zalaczonym silniku, a tam sobie kropelki uciekaja i to w tempie co 2- 3s. musze podjechac do mechaniora.[br]Dopisany: 14 Grudzień 2008, 15:12_________________________________________________okazalo sie, ze u mnie ciekniegdzie indziej, od strony przewodow paliwowyc. kolega mowil, ze chyba trzeba uszczelnic glowiczke pompy. wiecie moze jaki jest tego koszt?

Opublikowano
  • Autor

Adamv ja już dzwoniłem do mechanika i powiedział mi że jeśli tylko uszczelnienia to koszt (robocizna+ wszystkie uszczelki i ustawienie) 250zł. więc bez tragedji :tongue4: o ile się skończy na uszczelnieniu :blink: [br]Dopisany: 14 Grudzień 2008, 20:40_________________________________________________Sławosz(+) narazie pociskam z cieknącą pompą. Nie leje się bardzo więc zrobi się to w przyszłym roku :kox: Ale po tym zabiegu chyba będzie jakiś konkretny virus :kox: :kox: :kox:

Opublikowano

no u mnie leje strasznie. oby tylko 250zl. jutro podjade do mechaniora. juz predzej musialo cieknac, ale nie zauwazalem tego. teraz ropka poszla w dol, a ja dalej jezdzilem za te same pieniazki. szkoda ropki, no i ten zapach gdy podjezdzam autkiem.

Opublikowano

Panowie... wg tych zdjęć ropka leci spod nastawnika ?? Czyli uszczelnienie będzie polegać na wymianie uszczelki pod nim ?? Jeżeli tak to w necie jest instrukcja czyszczenie nastawnika pompy VP-37 i wszystko można znależć :) . A ustawienie będzie polegać na ustawieniu dawki ?? Mam rację. Wg mnie szanujący się mechanik nie weźmie 250 zl za uszczelnienie całej pompy (tylko wymianę tej na której jest przeciek), ona ma w sobie cała gamę uszczelek.

Opublikowano
  • Autor

leoncjo mi nie leje z pod nastawnika a mechanik jednym z lepszych powiedział że komplet uszczelek ok. 120zł. + robocizna = 250zł.

Opublikowano

zjezdzilem cala mase mechaniorow. najczesciej slyszalem: "a to rozrzad trzeba zrzucic...". denerwuje mnie taka gadka. oddaje autko i jajko mnie obchodzi co trzeba zrobic, ma nie leciec. jeden, ktory zajmuje sie pompami zaspiewal mi 600 na start. to przeciez regeneracja calej pompy

Opublikowano

Powiedz żeby pokazał Ci paragon za uszczelki. 120 ZL :slina: Ja ostatnio wymieniałem uszczelke pod nastawnikiem a kumplowi czyściłem nastawnik i nie mieli pojedynczych uszczelek więc musiałem wziąśc wszystkie. Za komplet do całej pompy (uszczelki bosch) w IC dałem 16 PLN, coś mi tu śmierdzi.....

Opublikowano

Ja za mój komplet uszczelek dałem 30zł a mechanior wymienił gratis przy wymianie rozrząu

Opublikowano

czy mozna wyciagnac pompe bez sciagania rozrzadu?[br]Dopisany: 15 Grudzień 2008, 20:43_________________________________________________30zl za wszystkie uszczelki do pompy? znacie kogos kolo rybnika kto sie tym zajmu i wzialby za to tyle, jaki jest faktyczny koszt?

Opublikowano

Nieda się wyciągnąć pompy bez zdejmowania rozrządu.Miałem taki przypadek z cieknącą pompą.Komplet uszczelek w serwisie kosztował około 50zł.Zabrałem sie do tego sam hehe.Po odkreceniu czterech srub z prawej strony pompy (bo z tamtąd cieknie) wysypały mi sie wnętrzności pompy na ręce i nic nie wymysliłem więcej.Mechanik poradzi sobie z tym napewno.Mi za robote wzioł 200zł + 50 zł uszczelki.Troche pytałem i taka jest srednia cena tej usługi.Pozdrawiam

Opublikowano

to jestem w kropce. znajomy powiedzial, ze juz to kiedys rozkrecal. powiedzial, ze to idzie jakos ustawic i wyciagnac bez rozbierania rozrzadu. operacja zostanie wykonana pod blokiem, a pompa pojedzie do warsztatu. oby nie trzeba bylo holowac autka[br]Dopisany: 15 Grudzień 2008, 21:55_________________________________________________no chyba, ze jakis warsztacik znajde za te 250- 300zl[br]Dopisany: 15 Grudzień 2008, 21:57_________________________________________________zrobione. koszt laczny- 190zl plus "flaszka" plus ustawienie zaplonu, zrobie w poniedzialek. zrobil mi to kolega, ktory uczy sie zawodu mechanika.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

:kox: :kox: :kox:

I znowu mechanik z Łąki wykazał się i uszczelnił pompe wtryskową jak należy :> Wymienił 3 uszczelki bez wyjmowania pompy i po problemie. Koszt :(nawet nie drogo) 100pln.

:>

Opublikowano

a czy miales taki objaw ze silnik mial problem z odpaleniem, czy tylko nierowno chodzil? bo mi slabo odpala i nierowno chodzi i mam pompe mokra na gorze

Opublikowano
  • Autor

Jak pompa leje na górze to koszt naprawy będzie niski. Mi odpalał dobrze. Daj do dobrego mechanika niech uszczelni pompe i niech ustawi kąt wtrysku bo to on może być sprawcą złego odpalania. A kiedy Ci źle odpala: na zimnym czy gorącym? Najlepiej zrobić logi i wszstko wyjdzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.