Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody podciśnieniowe a4 b5


raśpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Kupiłem niedawno audi a4 b5 1.9 tdi 115km, samochód miał regenerowaną turbinę, ale raz na kilka dni zdarzyło się że przy prędkości 120 km/h samochód przeszedł w tryb awaryjny. Podjechałem do mechanika i stwierdził że trzeba wymienić przewody podciśnieniowe, więc zrobiłem tak jak kazał, Kupiłem wężyk podciśnieniowy w sklepie i razem ze znajomym zabraliśmy się za wymianę, wymienialiśmy każdy przewód osobno.

Po wymianie tych przewodów samochód chodzi tak jakby nie miał turbiny, przy 110 wpada w tryb awaryjny, nie pomaga zgaszenie i ponowne odpalenie auta.Dodam jeszcze że przed wymianą turbina uruchomiała się przy 2500 obr/min, więc wydawało mi się to troszkę za późno.

A teraz auto chodzi jakby było bez turba.

Moje pytanie brzmi jaką średnice powinny mieć te przewody ( ja założyłem 3,2 mm, bo takie dostałem w sklepie ) i czy ktoś z was ma dokładny schemat podłączenia najlepiej z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wymienialiście przewody osobno na zasadzie (zdjęcie starego - zrobienie nowego - założenie nowego) to sprawdź czy jakiś nie spadł, może za słabo go nałożyliście. Co do schematu w ETCE znalazłem coś takiego:

Schemat

ajmschemat.png

Wykaz elementów:

ajmwykaele.png

jeśli chcesz w bardziej przyjaznej formie wystarczy w googlach wpisać ' schamat podciśniania AJM Audi ' i bedziesz miał kilka graficznych ilustracji z połączeniem a jeśli podłączenie będzie OK to zrób LOGi wrzuć na forum ktoś na pewno Ci pomoże znaleźć przyczyne wpadania w tryb awaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka ze na odpalonym silniku jak zdejmiesz przewód z gruszki turba to sztanga ma opaść aa po załozeniu ma powoli sie wciągnąć, jesli bedzie się tak działo to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...