Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Domykanie szyb z kluczyka


Pjana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisałem ostatnio posta na ten temat, ale opisałem problem mało precyzyjnie.

Mam problem z domykaniem szyb z kluczyka w moim audi a4 b5 1.8 adr. Mianowicie po przytrzymaniu kluczyka w pozycji domykania, domyka się szyba lewa, natomiast prawa się otwiera :decayed:

I tu pojawia się moje pytanie, co zrobić żeby prawa też się domykała ? Zaznaczę też, że przycisk na drzwiach z prawej strony też działa "odwrotnie" niż w drzwiach lewych :angry:

Według mnie problem leży w napięciu sterującym mechanizmem w prawych drzwiach, jednak nie wiem co dalej z tym począć, miałem pomysł aby zmienić plus z minusem tego napięcia, jednak nie wiem dokładnie który kabelek z którym i miałem problem z wyjęciem ich z kostki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie ktos cos grzebal i zle to podlaczyl.rozbierz boczek i patrz gdzie cos bylo izlowane. jak nie znajdziesz to podmien plusowe kabelki na silniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczka od szyby nie rozbierałem. Po zdjęciu boczków nie widziałem żadnej izolacji. Zabieram się w takim razie za chwilę za silnik od szyby i dam znać jak mi poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ktoś inny rozbierać silnik i założył stojan ( ta część z magnesami ) obracając o 180° i dlatego obroty są na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwróceniu tego stojana(stojanu, nie wiem jak się odmienia) silniczek pracował tylko w jedną stronę bez różnicy czy wciskałem przycisk w dół czy w górę :/

@edit

Jednak wcześniej coś źle zrobiłem, odwróciłem stojan i zaczęło działać jak powinno. Z kluczyka obydwie szyby się domykają. Chciałbym więc podziękować użytkownikom jacek70 oraz quadral20004 za pomoc w rozwiązaniu problemu, który frustrował mnie odkąd kupiłem samochód. ;)

Dodatkowo po odwróceniu stojanu/a odwróciło się zamykanie i otwieranie okna za pomocą przycisku po stronie kierowcy, po przebadaniu kostek zamieniłem w niej dwa kabelki, aby oba przyciski działały identycznie i wszystko póki co śmiga :banan:

Martwi mnie tylko fakt, że ten silnik przy którym odwróciłem stojan nagrzewa się dużo intensywniej niż ten który mam po lewej stronie, powinienem się tym martwić ? czy póki chodzi to olać?

Edytowane przez Pjana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze poskręcałeś ? Może gdzieś jest za bardzo ściągnięte lub coś krzywo ? Sprawdź i przesmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, zdjąłem i założyłem stojan od nowa i wydaje się, że wszystko gra, także jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...