Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka bagażnika


adasm112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Panowie mam problem w swoim samochodzie. Chodzi o to że zacieka mi w lewym rogu bagażnika. a mianowicie po kazdym mocniejszym deszczu. I z tego co zaobserwowałem to widać jakby woda dostawała się przez uszczelkę bagażnika. Nie wiem czy po prostu juz uszczelka się odkształciła czy moze klapa się przestawiła no nie wiem jak to inaczej nazwać? a szkoda bo jest jasny srodek a nie chce kombinować nic co mozna popsuć. Bardzo proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa się nie może przestawić, może jedynie głębiej "siadać" jak dokręcisz gumowe kołki dwa do końca.

sprawdź czy uszczelka siedzi na nadwoziu jak należy i czy nie pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest w porządku cała tylko trochę zmęczona. Na tych kołkach jest już maks dokręcona. Nowa w ASO kosztuje 303 zł. chciałbym dlatego sprawdzić czy wszystko jest ok zanim kupię nową.


A nie wiesz czy przypadkiem nie mozna tego wyregulować jakoś na odbojach czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w zagłębieniach nie zaczopował się brud? liście, piach? tam przy lampach, może gdzieś odpływ jest za słaby.

może peszel przewodów nie jest wciśnięty w otwór w nadwoziu i podcieka do środka? sprawdź jeszcze raz wszystko, przeanalizuj czy może gdzieś woda idzie całkiem bokiem.

pisząc kołki miałem na myśli właśnie odboje te dwa co na próg bagażnika się opierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaciekało jak miałem puszczony kabel od anteny Cb. Masz cb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego nie mam właśnie. Nasmarowalem uszczelke silikonem po obwodzie i nie widzialem zeby zaciekalo. To tak jakby uszczelka nie dociskala klapy.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

U mnie woda zbiera się w wnęce koła zapasowego , zaślepki wszystkie są wykładzina sucha. Gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Pozdrawiam

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...