Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Spadająca temperatura silnika


Alin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem że po przejechaniu ok 20 km i zostawieniu samochodu na wolnych obrotach temperatura silnika spadła do ok. 80 - 83 st C, przy ustawionym Climatroniku na 22 st C i ustawionym w trybie AUTO. Chciałbym się dowiedzieć czy tak powinno się dziać czy nie. Post na temat nagrzewania się silników diesla czytałem i wiem że chwilę im potrzeba zanim się nagrzeją. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie nic takiego nie ma miejsca tzn cały czas trzyma teperature..i wydaje mi sie ze nie powinna spadac..a spróbuj wyłączyc klime..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zauważyłem że po przejechaniu ok 20 km i zostawieniu samochodu na wolnych obrotach temperatura silnika spadła do ok. 80 - 83 st C, przy ustawionym Climatroniku na 22 st C i ustawionym w trybie AUTO. Chciałbym się dowiedzieć czy tak powinno się dziać czy nie. Post na temat nagrzewania się silników diesla czytałem i wiem że chwilę im potrzeba zanim się nagrzeją. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

jak jest zimno na zewnatrz tzn temperatury ujemne to jet taka możliwość ze spadnie kilka stopni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo termostat sie wykonczyl i otwiera sie za wczesnie. :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie termostat juz do wymiany ... [kiedy byl wymieniany ?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczne objawy. Termostat musisz wymienić - koszty są niskie więc nie ma co kombinować.

Ważne żeby dobrze odpowietrzyć układ, jeżeli tego się nie zrobi to przez pare dni po wymienie może jeszcze temp. spadać

U mnie po wymienie jak już złapie 90 C to trzyma i nawet nie drgnie. Na VAGu temp (007) 89-90 C cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nie mogłem odezwać się szybciej gdyż nie było mnie w kraju. Termostat będzie wymieniony na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...