Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik A4 B6 1,9TDI


tryczek147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pojawił się u mnie problem otóż podczas powrotu z pracy zapaliła mi się rezerwa czyli 80km według komputera. Wróciłem do domu auto zgaszone, po 2 godzinach wsiadam a poziom paliwa w ogóle się nie podniósł a na fisie pokazuje że zostało 0 km. Drugi raz zdarzyło mi się to. W czym tkwi problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowalem 12.5 litra i teraz pokazuje na 200 km i jest na 1 kresce. O co chodzi?? Już naprawdę bez paliwa był czy pływak się zawiesza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A4 2001r. 1,9TDI

Od jakiegoś już czasu mam mały problem z wskaźnikiem paliwa, po prostu przy ok co trzecim uruchamianiu samochodu wskazówka nic nie drgnie, nie ma żadnej reguły kiedy wskazuje poziom paliwa, a kiedy leży jak turysta na plaży. W momencie jak wskazówka leży nie mam komunikatu o braku paliwa na Fiz'ie, a zasięg jest wyświetlany prawidłowo, więc pływak wykluczam.Sprawa bardziej irytująca niż stanowiąca problem. Sam licznik dokonuje żywota? sprawdzić wtyczki w liczniku? Miał ktoś podobny problem?

II sprawą jest również sporadyczna, a mianowicie przy temp. powyżej ok 25'C wskazówka obrotomierza jakby przeskakiwała, nie jest już tak dynamiczna jak na jazdę z turbo:-) Z tego co pamiętam z zeszłego roku czasami wskazówka po wyłączeniu auta nie spadała do 0 i zatrzymywała się np. na 400 obrotach i działała poprawnie wskazując o te 400 obrotów więcej, czasem o ileś mniej. Od jesieni nie występowało to zjawisko, niestety dziś + 20'C i wskazówka zaczęła spowalniać :(

Moje pytanie brzmi wymieniać całe zegary, nie chce mi się bawić z przebiegami czy immobilaizerem--- czy mogę kupić zegary od anglika i przełożyć same zegary od paliwa i obrotomierz??? czy zegary w Naszych A4 są rozbieralne??

Pozdrawiam Klubowiczów :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Prawdopodobnie padają silniczki krokowe w liczniku, zrób test vagiem i sprawdź czy dobrze pokazuje...jak nie to chyba z anglika przełożyć można, zawsze to tańsza i łatwiejsza opcja niż kupno/adaptacja nowego licznika


przerabiałem ten temat w TT z wskazówką paliwa tyle ze mi rezerwę pokazywało za wcześnie i wymiana silniczka pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje w TT wystarczyło przeczyścić zaśniedziały styk pływaka w pompie paliwa...także ja bym zajrzał do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...