Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie środka lamp+drl w listwie porada o mod


fixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamierzam pomalować środek lamp przednich bo jedną musiałem rozklejać... Chodzi o czarny środek jaki naj lepiej wybrać matcz czy połysk ?

do tego od razu za jednym zamachem chce zrobić światła drl w listwie a dokładnie taki zestaw:

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-pasek-kierunkowskaz-i5235998542.html

żeby miały kierunek w sobie:

coś takiego bym chciał:

tyle że na filmiku jest bez kierunku.

Samochód posiadam czarny sedan więc do końca nie wiem czy będzie to fajnie wyglądało co o tym myślicie ?


Witajcie, zamierzam pomalować środek lamp przednich bo jedną musiałem rozklejać... Chodzi o czarny środek jaki naj lepiej wybrać matcz czy połysk ?

do tego od razu za jednym zamachem chce zrobić światła drl w listwie a dokładnie taki zestaw:

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-pasek-kierunkowskaz-i5235998542.html

żeby miały kierunek w sobie:

coś takiego bym chciał:

tyle że na filmiku jest bez kierunku.

Samochód posiadam czarny sedan więc do końca nie wiem czy będzie to fajnie wyglądało co o tym myślicie ?

czy nie ma troche wsi z tymi drl w lampie ? jak to na realu wygląda przy czarnym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości... po rozklejeniu lampy jak bardzo można zaszaleć z malowaniem?
Przykładowo lampa jakaś z allegro http://3.allegroimg.pl/original/01/51/77/62/57/5177625731
ten chrom z dołu i boku to na 100%, ale czy coś jeszcze? Np. czy chrom z kierunku i przy soczewce ktoś ruszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania o lampach i o lakierach , klejąca do lamp pytajcie kolegę Gwerty. Zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej nie ruszał nic więcej oprócz chromu co leci wokoło tylko ponieważ lepiej to wygląda niż zamalowanie jeszcze chromu wokoło soczewki i kierunku oczywiście nie wpływa to na światło gdyż odbłyśnik znajduje się w soczewce oczywiście ;) Widziałem gdzieś na necie pomalowane także wokół soczewki i kierunek to jak dla mnie za bardzo ale to kwestia gustu ;)


mam dylemat czy malować to w macie czy połysk i co z DRL wstawiać czy nie w lampe jak to bedzie wyglądało w realu przy ciemnych lampach i czarnym aucie ??

Dodoam że jak już będzie to DRL to z kierunkiem od razu (w listwie po całości dołu)


wkład został już pomalowany sprejem do plastików mat czarny fajnie wyszło :banan:

teraz czekam jeszcze na drl na dniach ma być złożenie całość i sklejanie lamp od nowa.

Moje pytanie jaki klej zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego ;)


mod wykonany, na początku wydawało mi się to trochę taki wiejski tuning lecz po pomalowaniu środka i wstawienie listwy led flex z kierunkowskazami i podłączeniu tego wszystkiego wyszło elegancko i fajnie się prezentuje ;) mod uważam za udany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moje pytanie jaki klej zastosować ?

co do sklejenia lampy to polecam klej butylowy

o taki https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/

jest jak oryginalny klej którym sklejona jest lampa.

Ja u siebie rozklejałem ostatnio bixy w B7 i właśnie tym skleiłem później i jest super jak oryginał no i lampę można ponownie rozkleić.

Polecam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega a4b6quattro ma świeżo założone lampy z czarnym środkiem i czarnym odbłyśnikiem wokół soczewki⤵⤵⤵b16c40eb3eb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rozklejania nie da się wstawić do środka listwy. a co do czarnego środka ja pomalowałem na początku tylko chrom z dołu i boków cały wkład jak się ją rozklei wychodzi cały chrom ze środka i go pomalowałem całego. Zamontowałem i doszedłem do wniosku że pomalowanie dodatkowo wokoło soczewki i kierunków był by złym pomysłem gdyż było by bardzo ciemno w środku i to brzydko wygląda moim zdaniem. A tak zostawiłem chrom przy soczewce i kierunkach i jest idealnie jak dla mnie. No ale to kwestia gustu. Na dniach zrobię filmik jak to się prezentuje i dział.


wyszło to tak:

Lampy są brudne i jeszcze rozklejone.

Planuje jeszcze polerkę kloszy i będzie cacy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ,ale jak zgaszone to kijowo wygląda,najlepiej jakby były bezbarwne ,a nie białe,nie rzucały by się tak w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, masz trochę racji lecz nie ma bezbarwnych. Ale kwestia przyzwyczajenia. Na reale jest całkiem inaczej, filmik tego aż tak nie odzwierciedla dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przygasały ? gdy włączasz kierunkowskaz to z białego robi się na pomarańczowy i miga jak kierunek a gdy gasisz wraca do barwy białej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...