Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem


Fastadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 115km z automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Póki co auto działało bez zarzutów, jednak od paru dni jak się zaczęło robić ciepło, auto trochę wariuje. Jednym z problemów jest piszczenie zaraz po odpaleniu (stawiam na pasek klinowy). Jednak najbardziej martwi mnie to, że samochód często żyje własnym życiem, tzn. gdy próbuje ruszyć i wciskam gaz w podłogę, auto rozpędza się swoim tempem. Problem występuje na biegach 1,2,3, a po wrzuceniu 4 jakby wszystko wracało do normy jednak przeszkadza to w jeździe,bo zanim się rozpędzi to chwilę mu to zajmuje. Od razu po odpaleniu jest niby wszystko dobrze, dopiero po 2-3 minutach jazdy tak się zaczyna dziać. Gdy jest chłodniej to problemy nie występowały. Dodatkowo między wrzuceniem biegu 3 jest taki jakby chwilowy "stop" - auto normalnie się rozpędza (oczywiście gdy jest chłodno) ale tak jakby lekko szarpnie, zwiększa obroty i dopiero wrzuca 4. Czy to normalne czy raczej powinien gładko zwiększać obroty bez tego szarpnięcia? Pół roku temu miałem problem z podciśnieniem w turbo (tryb awaryjny) i był bardzo podobny objaw tego przyspieszania (auto nie reagowało na pedał gazu). Czy ktoś ma jakieś sugestie? Będę wdzięczny za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jutro będę miał okazję to zrobić. Jednak czy może to być coś innego oprócz turba?


EDIT: Podpiąłem go pod komputer i wywaliło błąd czujnika ciśnienia doładowania. Stąd moje pytanie, gdzie mógłbym zamówić taki czujnik i czy lepiej kupować nówkę czy szukać używanego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Fastadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę bym sobie odpuścił, nie są to aż tak poważne koszty. Na allegro widełki cenowe są szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...