Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP S-tronic DL501 Gen1 na Gen2


S4plus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ze względu na padającą skrzynię biegów w S4 2010 (po rozgrzaniu zaczyna szarpac przy zatrzymywaniu i przelaczaniu biegow 3>2>1 oraz 1>2) nieuniknione bedzie wzmocnienie i naprawa mechatroniki ~ 5K PLN lub... wymiana na nowa skrzynie :)

Przejrzalem allegro i zaczynam sie zastanawiac gleboko nad swapem skrzyni z B8.5 ale od 2013 gdzie zaczela byc montowana skrzynia DL501 Gen 2, ktora jest podobno mocarna.

Teraz pytania:

a) czy ktos robil taki swap

B) czy wiecie jaki jest part number skrzyni DL501 Gen 2? (nie moge znalezc w ETKA ONLINE)

c) czy skrzynia S4 2013+ a S5 Sportback 2013 to jest to samo?

d) czy oprocz samej skrzyni musze jeszcze cos kupic?

e) cos o czym nie wiem? :)

mam warsztat ktory mi to zrobi i mowi, ze nawet jest w stanie aktywowac skrzynie, tylko pytanie czy przy zmianie generacji skrzyni z Gen 1 na Gen 2 nie trzeba cos wiecej?

Dodatkowo mam program na ECU i TCU skrzyni, rozumiem ze caly tuning trzeba bedzie zrobic od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc zaawansowanie tematu to raczej nie na miejscu wskazówka, może jednak... adaptowałeś skrzynie? Miałem podobne objawy w kilku autach z s-tronic iem. Po adaptacji było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, nie robilem adaptacji. Potrzebny VCDS? Jutro jestem na hamowni i bedziemy omawiac kwestie SWAP-u.

Mam jeszcze takie podejrzenie:

- silnik ma program STAGE 2, a skrzynia nie zostala zaktualizowana do nowych parametrow silnika

chociaz rozmawialem juz z 2 firmami naprawiajacymi skrzynie i wszyscy twierdza, ze to padajaca mechatronika - 5-12K pln netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mario i jak się projekt swapa udał? Czy może jednak skończyło się na wymianie mechatroniki?

Pisząc że masz warsztat który jest w stanie zaadaptować skrzynię miałeś na myśli podmienienie komputera ze starej skrzyni do nowej czy zaprogramowanie komputera w nowej skrzyni pod Vin samochodu?

Dzięki za odpowiedź i sorki za odgrzewanie kotleta ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo silnik jest sparowany ze skrzynia i ciekawe czy ktoś miał podobny przypadek i podmieniał skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak się sprawa zakończyła? Z moja skrzynia wszystko w porządku oprócz jednej sprawy mianowicie, stoje na światłach, robie kickdown i przy około 5k obrotów zaczyna migać kontrola trakcji, odcina jakby paliwo bo auto nie przyspiesza ani nie da się przez chwile zmienić łopatkami biegu. Wydaje mi się ze problem nie występuje jak trakcja jest wyłączona ale to sprawdzę jutro. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymiS4 napisał:

Ciekawi mnie jak się sprawa zakończyła? Z moja skrzynia wszystko w porządku oprócz jednej sprawy mianowicie, stoje na światłach, robie kickdown i przy około 5k obrotów zaczyna migać kontrola trakcji, odcina jakby paliwo bo auto nie przyspiesza ani nie da się przez chwile zmienić łopatkami biegu. Wydaje mi się ze problem nie występuje jak trakcja jest wyłączona ale to sprawdzę jutro. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

VAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...