Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samo poziomowanie lamp


zniwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że jest o tym masa tematów ale każdy przewertowałem i nadal mam problem. A mianowicie na fisie świeci mi się kontrolka od samopoziomowania. Podpiałem VCDS'a i pokazał następujące błędy:

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Friday, 08 April 2016, 11:58:21:0

Control Module Part Number: 4B0 907 357 C

Component and/or Version: dynamische LWR D06

Software Coding: 00060

Work Shop Code: WSC 00000

VCID: 28237BA3DBEB

3 Faults Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49)

30-00 - Open or Short to Plus

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to Plus

No to biorę się za wyjęcie lamp bo wyczytałem ze jak są te DEPO to trzeba PIN przepiąć.. Odkręciłem bez problemu i okazało się, że mam lampy VALEO (widoczne na zdjęciach, chyba ori) zwykła soczewka H7 nie ksenon. Wtyczka 10 PIN (zresztą żadnej nie mogłem zdjąć go ktoś powyłamywał te zabezpieczenia) wiec na oko oceniłem ze w każdym PIN'ie jest przewód (widać na zdjęciu). Sprawdzałem w lampach silniczki są (nawet wyglądają na stosunkowo nowe), czujniki na wahaczach też są. Wiec może ktoś będzie wiedział o co tutaj chodzi? Silniczki do wymiany?

A jako dodatkowe to czy te czujniki obok lamp (z żółtymi wtyczkami takie wąskie podłużne zdjęcie poniżej) są od aribag'ów? Bo zauważyłem ze dochodzą do nich 3 przewody a podłącza się tylko 2 jeden mam zostawiony ślepo. Tak powinno być?

GYz0IL.jpg

94UnTK.jpg

uJEPZ1.jpg

bK3HbQ.jpg

QoyXQ6.jpg

Edytowane przez zniwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz normalne światła tradycyjne czyli NIE ksenon a masz czujniki na wahaczach, nie masz regulacji wysokości świateł w środku? Dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to lampy masz wymienione na zwykłe, a kiedyś były ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie lampy mam zwykłe na żarówki H7 i brak ręcznej regulacji w środku. W VCDS mogę wejść w "XENON RANGE" nie chce mi natomiast wejść w "refl. lewy" i "refl. prawy". W opcjach wyposażenia znalazłem: 8JG = Reflektor halog. potrójny z lampą wyładow.('ksenon'). Tylko jak otworzyłem lampy to w nich są silniczki od sterowania także wg mnie powinno to chodzić. A jeśli to nie będzie chodzić to jest jakaś możliwość żeby wyłączyć to usterkę na fis'ie? A no i w zderzaku nie ma śladu po spryskiwaczach do ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było od początku jak kupiłeś? Obstawiam, że reflektory są wymienione, a jak reflektory to i zwykły zderzak wystarczy, który jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było od kiedy kupiłem. Podejrzewam, że ktoś wyjął te ksenony. Ale czy jest teraz możliwość, zanim kupie ksenony, wyłączenia jakoś tego poziomowania żeby nie pokazywało mi błędu na FIS'ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij bezpiecznik nr 10 w skrzynce i już błąd Ci się nie będzie wyświetlał

Zrobiłem jak poradziłeś i błąd zniknął. Dziękuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij bezpiecznik nr 10 w skrzynce i już błąd Ci się nie będzie wyświetlał

Zrobiłem jak poradziłeś i błąd zniknął. Dziękuje za informacje :)
Spoko nie ma problemu [emoji3]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...