Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcuszka kapanie zbieranie sie oleju w dziwnym miejscu


adioss995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak na poczatku to jestem tu nowy i mam nadzieje ze wszystko dobrze wypełniłem ;)

Mój problem z napinaczem polega na tym ze kupiłem nowy napinacz z logiem audi oryginalny za 770 zł logo bylo zatarte bo niby sklep z allegro nie byl posrednikiem czy jakos tak dali 2 lata gwarancji itp po założeniu tego napinacza zaczeło z niego kapać tam gdzie jest zaznaczone na zdjeciu po reklamacji przysłali mi drugi napinacz na którym logo audi juz nie było zatarte wszystko było git po założeniu i przejechaniu 300 km dzisiaj znowu śmierdzi w aucie olejem patrze i znowu to samo olej kapie z napinacza poniżej egr-u potem leci na taką śrubke i kapie na pokrywe od katalizatora i to zdanie może pomóc tym którzy próbują lokalizować skąd kapie na katalizator i zajmują sie uszczelkami itp takze możecie zobaczyć jeszcze na napinacz ;d

pytanie brzmi czy moze byc to wina auta??? ze w takim miejscu wywala olej w miejscu po którym bym sie nie spodziewał ze bedzie wywalać? odme górną wyczyściłem a tą na dole przedmuchałem tylko bo cieżko dostać poza tym jak by to była odma to by wywalało by olej np pod uszczelką od pokrywy zaworów a ta jest sucha

czy jest to wina tych napinaczy ze ci co to sprzedają zacierają loga i to sprzedawają po niższej cenie bo była jakaś seria wadliwych napinaczy??

to jest mój pierwszy post i nie wiem czy to zdjecie sie załaduje jak cos to wklejam link https://postimg.org/image/6kqmchtoz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wywala spod napinacza, prawdopodobnie ktoś kiedys zmieniał i uszczelki nie wymienił, ale w tym miejscu jest sucho :) niech się jeszcze ktoś inny wypowie. Troche tanio jak za "oryginał" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze do zwykłego a3 1,8 włożyłem chinola i wszystko ok

wróciłem z garażu przed chwilą górna odma jest drożna i w tą na dole dmuchnąłem kompresorem 8 bar

wyciągnąłem zawór egr,u co jest koło tego napinacza zeby go wyczyscić ale zobaczyłem ze jest nie rozbieralny to przedmuchałem go wszystko skręciłem rozgrzałem silnik do 90 przejechałem 15 km i sucho nie zbiera sie olej w tym kółeczku a na tym starym napinaczu tyle co zagrzałem auto zaraz pojawiał sie olej ale zauważyłem ze jak jest ta dolna blaszka na tym zaworze egr-u co widać na zdjęciu tam jest taki jak by kod kreskowy to ta blaszka pod ona jest powyginana i tam lekko dmuchnąłem ;d i był tam olej to nie wiem czy z tego napinacza jakimś cudem tam kapło albo na odwrót albo jedno i drugie

Pytanie czy jak dmuchnąłem w tą dolną odme to ona sie odetkała i teraz nie pojawia sie tam olej na tym napinaczu bo nie ma takiego ciśnienia ?

jak zaślepić wszystkie rurki jak bym wywalił zawór egr-u ?


ktos pomoże może ? :)

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest egr tylko zawór combi. Poszukaj na forum tematu Usuwanie układu SAI. Po krotce wykrecasz combi, zslepiasz, wywalasz pompę SAI, rurki od SAI, usuwasz SAI z programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest egr tylko zawór combi. Poszukaj na forum tematu Usuwanie układu SAI. Po krotce wykrecasz combi, zslepiasz, wywalasz pompę SAI, rurki od SAI, usuwasz SAI z programu.

dzieki za poprawke bo wszedzie gdzie szukałem na alegro to pisze zawór egr audi 1,8t

poszukam

a według was jest sens to wyrzucać ? bo to w sumie jest dla ekologii niz dla auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kata to warto zostawić, jeśli nie masz to się nie zastanawiaj.

planuje wywalic kata dołożyć sodkowy intercooler i sztywny dolot zrobić

a co do napinacza to goście zwracają mi kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens to kupić oryginał z aso. Na allegro są tylko chinczyki. Nawet te że znaczkiem audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...